Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Badania potwierdziły koronawirusa u matki jednego z dzieci rzeszowskiego żłobka „Maluszkowo”. Placówka działa w zaostrzonym reżimie sanitarnym. 

W połowie sierpnia informowaliśmy, że u 2-letniego chłopca, uczęszczającego do „Maluszkowa” przy ulicy Wołyńskiej wykryto koronawirusa. Testom poddano wtedy 40 dzieci i 7 pracowników żłobka. Koronawirusa u nich, na szczęście, wykluczono. 

Teraz dotarła do nas informacja, że koronawirusa rzekomo stwierdzono w innym żłobku „Maluszkowo” na terenie Rzeszowa – przy ulicy Podkarpackiej w budynku Politechniki Rzeszowskiej. 

Anna Lubaś, właścicielka „Maluszkowa”, twierdzi, że zakażenie, owszem, wykryto, ale nie u dziecka, tylko u jego matki. Informacja na ten temat do żłobka dotarła w środę (2 września. Dziecko po raz ostatni w żłobku było 28 sierpnia. 

– Od tygodnia dziecka u nas nie ma. Matka i dziecko są w izolacji, nie mają objawów koronawirusa. Dziecko nie jest zakażone – mówi Anna Lubaś. 

2 września kierownictwo „Maluszkowa” rozesłało do rodziców pozostałych dzieci informacje o zakażeniu rodzica. 

„Zgodnie z procedurą postępowania zobowiązani jesteśmy do przestrzegania podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpływają na ograniczenie ryzyka zakażenia (dezynfekcja pomieszczeń, wietrzenie, częste mycie rąk, zakrywanie nosa i ust)” – to fragment wiadomości, jaką przekazano rodzicom dzieci z „Maluszkowa”. 

Jednocześnie dyrekcja żłobka poinformowała, że placówka funkcjonuje normalnie w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Na pracowników i dzieci „Maluszkowa” przy ulicy Podkarpackiej nie była i nie jest nałożona kwarantanna.

– Placówka prewencyjnie została poddana gruntownie dezynfekcji z użyciem ozonatora, który posiadamy w „Maluszkowie” i okresowo wykorzystujemy we wszystkich placówkach – przekazała nam Anna Lubaś.

Ponadto, wykładziny – zgodnie ze stanowiskiem Głównej Inspektoratu Sanitarnego – są oczyszczane myjkami parowymi. „Maluszkowo” wykorzystuje do tego odkurzacz „Hyla” z unikatowym hybrydowym systemem oczyszczania powietrza i pomieszczeń.

– Postępujemy zgodnie z posiadanymi procedurami wewnętrznymi opracowanymi i aktualizowanymi na podstawie wytycznych Ministerstwa Zdrowia i GIS – dodaje Anna Lubaś. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: