Policjanci zatrzymali mieszkańców Lublina, którzy przyjechali do Rzeszowa okradać galerie handlowe. W Graffice i Galerii Rzeszów dwie kobiety ukradły ponad sto sztuk różnej odzieży.

[Not a valid template]

 

W piątek około godz. 17 policjanci zostali zawiadomieni o ujęciu przez pracowników sklepu dwóch sprawczyń kradzieży. Okazało się, że 21-letnia mieszkanka Lublina skradła konsolę o wartości 228 złotych, a jej 18-letnia koleżanka konsolę o wartości 739 zł. Policjanci zatrzymali kobiety, które przyznały się do kradzieży. Młodszej policjanci przedstawili zarzut kradzieży, starszą ukarali mandatem karnym. Po wyjaśnieniu sprawy obie zostały zwolnione. Kobiety udały się do samochodu.

„Ponieważ nie był to pierwszy przypadek kradzieży dokonywanych na terenie Rzeszowa przez mieszkańców Lublina, policjanci postanowili sprawdzić auto. Kontrola zaparkowanego przy ulicy Jagiellońskiej peugeota potwierdziła podejrzenia funkcjonariuszy. W samochodzie znaleźli cztery worki markowej odzieży. Kobiety przyznały, że pochodzi ona z kradzieży z dwóch rzeszowskich galerii handlowych. Tym razem kobiety zatrzymane zostały w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali również dwóch mężczyzn przebywających w kontrolowanym samochodzie” – poinformowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Funkcjonariusze ustalili, że kobiety przyjechały do Rzeszowa z 22-letnim znajomym. Kobiety okradły kilka dużych sklepów sieciowych z odzieżą w Galerii Rzeszów i Galerii Graffice. Kradły bieliznę, koszulki, spodnie, a nawet ubrania dziecięce. Łącznie ukradły ponad sto sztuk różnej odzieży. Jej wartość to niemal 6 tys. złotych.

Policjanci z komisariatu w śródmieściu przedstawili kobietom zarzuty kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zarzut pomocnictwa usłyszał również 22-letni właściciel samochodu, który wiedział w jakim celu zawozi je do Rzeszowa. Drugi z mężczyzn nie uczestniczył w procederze i po wyjaśnianiu został zwolniony.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama