Statuetkę „Złoty Żuraw” otrzymał Most im. Tadeusza Mazowieckiego w Rzeszowie w konkursie rzeszowskiego dziennika „Nowiny”.

[Not a valid template]

 

W konkursie „Złoty Żuraw” czytelnicy „Nowin” i internauci wspólnie z ekspertami, architektami i specjalistami z branży budowlanej i architektonicznej wybierali najlepsze i najciekawsze inwestycje, budynki i projekty Podkarpacia.

Konkurs był podzielony na pięć kategorii: obiekty usługowe i handlowe, obiekty przemysłowe, obiekty użyteczności publicznej, obiekty mieszkaniowe oraz najlepszy projekt architektoniczny.

Głosowanie odbywało się za pośrednictwem portalu Nowiny24.pl, Facebooka i wysyłania SMS-ów. O przyznaniu tytułu zwycięzcy i statuetki „Złoty Żuraw” decydowała kapituła konkursu.

Zwycięzcą w kategorii „obiekty użyteczności publiczne” została gmina miasto Rzeszów, która za budowę Mostu im. Tadeusza Mazowieckiego i drogi od ul. Załęskiej do ul. Lubelskiej w Rzeszowie otrzymała nagrodę – statuetkę „Złoty Żuraw”.

To kolejna nagroda dla mostu, który został oddany do użytku 7 października ub. r. Dziennik „Puls Biznesu” most uznał za jedną z 10 najciekawszych i najbardziej spektakularnych inwestycji samorządowych 2015 r.

Budowa mostu kosztowała 178 mln zł. Łączy on ulice Rzecha z Lubelską. Ma 482 m długości, 28 m szerokości (4 pasy ruchu) i wraz z niemal 2-kilometrową drogą łączy prawobrzeżną i lewobrzeżną część Rzeszowa. Pod względem wysokości (pylon z herbem Rzeszowa ma 108,5 m, w nocy jest oświetlony) jest pierwszą na Podkarpaciu i drugą w Polsce przeprawą.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama