Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Drogowcy wprowadzili zmiany w ruchu na skrzyżowaniu ulic Targowej, Piłsudskiego i Głowackiego w Rzeszowie. Na rondo obok ZUS będzie można wjechać z dwóch pasów.

Do tej pory z ulicy Targowej na rondo przy Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych można było jechać tylko ze środkowego pasa ruchu. Prawy służył do skręcania na al. Piłsudskiego, w kierunku mostu Lwowskiego.

– W piątek, 10 marca, nastąpiła zmiana oznakowania. Z prawego pasa będzie można skręcać zarówno w prawo, jak i jechać na wprost – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Zmiana ruchu ma ułatwić kierowcom wjazd na nowe rondo, które na ostatniej sesji rady miasta dostało imię Ignacego Daszyńskiego.

Jak mówią urzędnicy, kierowcy sugerowali rożne zmiany w tej okolicy. Chcieli odkorować jazdę po centrum miasta. Ta trasa stała się ostatnio bardzo popularna wśród kierowców, odciążyła m.in. wiadukt Tarnobrzeski i ulicę Marszałkowską.

– Miesiąc temu zmieniono m.in. sygnalizację świetlną w tej okolicy, a chcąc by więcej samochodów mogło jednocześnie ruszyć w stronę ronda, zdecydowaliśmy się udostępnić jeszcze jeden pas ruchu – dodaje Gernand.

(saba)

Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama