Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Nie dwa, a trzy dni potrwa tegoroczna Rockowa Noc w Rzeszowie. I zostanie połączona z zagranicznym festiwalem.

O zmianach w 17. edycji Rockowej Nocy we wtorek poinformowała Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Pierwotnie Rockowa Noc miała trwać dwa dni (27-28 sierpnia). Impreza wydłuży się do trzech dni (26-28 sierpnia). Miejsce festiwalu się nie zmienia – to miasteczko Politechniki Rzeszowskiej. 

Organizatorzy Rockowej Nocy – Estrada Rzeszowska i agencja Arto Music & Media – postanowili połączyć rzeszowską imprezę z twórcami dużego europejskiego festiwalu, który przez swoich fanów nazywany jest „Terytorium Wolnych Ludzi”. Czy to chodzi o festiwal „Faine Misto”, który od 2013 roku odbywa się w Tarnopolu na Ukrainie? Tego dowiemy się 13 lipca. 

– Czeka nas dużo rockowego grania na światowym poziomie i jeszcze więcej festiwalowych atrakcji – zapowiada Marzena Kłeczek-Krawiec. Jak dodaje, organizatorzy obu imprez łączą siły w szczytnym celu – wspólnie wyprodukowany festiwal ma być okazją do zbiórki pieniędzy dla walczącej Ukrainy.

Pierwszego dnia poszerzonej Rockowej Nocy usłyszymy zagraniczne gwiazdy. Jakie? To także zostanie ogłoszone 13 lipca. Termin nie jest przypadkowy – tego dnia przypada Międzynarodowy Dzień Rock’n‘Rolla. 

Podczas kolejnych dwóch dni odbędzie się Przegląd Zespołów Konkursowych Rockowej Nocy, które powalczą o statuetkę Tadeusza Nalepy i koncerty gwiazd zaproszonych przez Estradę Rzeszowską. Już wiadomo, że zagrają Riverside, Dezerter, Tides from Nebula, Turbo i KSU, a w piątek (8 lipca) w Rzeszowskich Piwnicach poznamy kolejne zespoły

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama