Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Nie dwa, a trzy dni potrwa tegoroczna Rockowa Noc w Rzeszowie. I zostanie połączona z zagranicznym festiwalem.

O zmianach w 17. edycji Rockowej Nocy we wtorek poinformowała Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Pierwotnie Rockowa Noc miała trwać dwa dni (27-28 sierpnia). Impreza wydłuży się do trzech dni (26-28 sierpnia). Miejsce festiwalu się nie zmienia – to miasteczko Politechniki Rzeszowskiej. 

Organizatorzy Rockowej Nocy – Estrada Rzeszowska i agencja Arto Music & Media – postanowili połączyć rzeszowską imprezę z twórcami dużego europejskiego festiwalu, który przez swoich fanów nazywany jest „Terytorium Wolnych Ludzi”. Czy to chodzi o festiwal „Faine Misto”, który od 2013 roku odbywa się w Tarnopolu na Ukrainie? Tego dowiemy się 13 lipca. 

– Czeka nas dużo rockowego grania na światowym poziomie i jeszcze więcej festiwalowych atrakcji – zapowiada Marzena Kłeczek-Krawiec. Jak dodaje, organizatorzy obu imprez łączą siły w szczytnym celu – wspólnie wyprodukowany festiwal ma być okazją do zbiórki pieniędzy dla walczącej Ukrainy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pierwszego dnia poszerzonej Rockowej Nocy usłyszymy zagraniczne gwiazdy. Jakie? To także zostanie ogłoszone 13 lipca. Termin nie jest przypadkowy – tego dnia przypada Międzynarodowy Dzień Rock’n‘Rolla. 

Podczas kolejnych dwóch dni odbędzie się Przegląd Zespołów Konkursowych Rockowej Nocy, które powalczą o statuetkę Tadeusza Nalepy i koncerty gwiazd zaproszonych przez Estradę Rzeszowską. Już wiadomo, że zagrają Riverside, Dezerter, Tides from Nebula, Turbo i KSU, a w piątek (8 lipca) w Rzeszowskich Piwnicach poznamy kolejne zespoły

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama