Zdjęcie: WSIiZ
Reklama

Dr hab. Andrzej Rozmus pozostał na stanowisku rektora Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Władze uczelni mają natomiast nowego prorektora ds. nauki i współpracy międzynarodowej. Został nim dr hab. Konrad Szocik.

Prof. WSIiZ, dr hab. Andrzej Rozmus swoją poprzednią kadencję na stanowisku rektora rozpoczął w 2022 roku. Zastąpił wtedy na tym stanowisku dra Wergiliusza Gołąbka, który został wiceprezydentem uczelni.

Obecna kadencja rektora rozpoczęła się 5 września. Wcześniej zaakceptował ją Senat uczelni oraz prezydent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ.

Zastąpił prorektorkę

Natomiast na stanowisko prorektora ds. nauki i współpracy międzynarodowej został powołany dr hab. Konrad Szocik, prof. WSIiZ. Zastąpił na nim dotychczasową prorektorkę dr hab. Agatę Jurkowską-Gomułkę, prof. WSIiZ, która pełniła swoją funkcję przez dwie czteroletnie kadencje.

Pozostałe osoby będące członkami władz uczelni, czyli dr Barbara Przywara, prorektorka ds. nauczania, oraz dr Małgorzata Gosek, prorektorka ds. zrównoważonego rozwoju, będą piastować swoje funkcje przez kolejną kadencję.

Doktor habilitowany w dyscyplinie filozofia

Dr hab. Konrad Szocik, prof. WSIiZ, jest profesorem WSIiZ w Katedrze Nauk Społecznych. To doktor habilitowany w dyscyplinie filozofia. Na uczelni zatrudniony jest od 2014 roku, a jednocześnie współpracuje z Visiting Fellow w Yale Interdisciplinary Center for Bioethics, Institution for Social and Policy Studies (ISPS) na amerykańskim Yale University.

Zdjęcie: WSIiZ

Aktualne zainteresowania filozoficzne prof. Szocika dotyczą etycznych, społecznych i politycznych wyzwań związanych z przyszłością człowieka w kosmosie, bioetyki, filozofii feministycznej, etyki populacyjnej i zmian klimatycznych, etyki reprodukcyjnej, jak i filozofii antynatalizmu.

Jest autorem licznych artykułów i książek, w tym w prestiżowych wydawnictwach anglojęzycznych, najnowsza z nich to wydana przez Oxford University Press „Feminist Bioethics in Space: Gender Inequality in Space Exploration” – pierwsza książka na świecie poświęcona feministycznej perspektywie myślowej w refleksji nad kosmosem i misjami kosmicznymi.

(oprac. Red)

Reklama