Zdjęcie: Ministerstwo Edukacji Narodowej
Reklama

W czerwcu podania do rzeszowskich szkół mogą składać ci, którzy wybierają się do liceum, technikum lub szkoły branżowej. Ci, którzy planują szkoły artystyczne, sportowe lub językowe będą musieli się spieszyć.

Ci, którzy w tym roku kończą gimnazjum, muszą zapisać sobie ważne daty, które kilka dni temu ogłosił Podkarpackie Kuratorium Oświaty. Chodzi o harmonogram naboru do szkół ponadgimnazjalnych. Podania do liceów, techników i szkół branżowych będzie można składać między 4 a 22 czerwca, w terminie uzupełniającym do 31 lipca.

Ci, którzy dalszą naukę planują w szkołach artystycznych, sportowych lub językowych na złożenie odpowiednich dokumentów mają nie tylko mniej czasu, ale też muszą zrobić to wcześniej, bo między 7 a 11 maja (termin uzupełniający do 31 lipca).

Ci uczniowie, którzy podejmą starania o to, aby uczyć się w tego typu szkołach muszą się liczyć również z testami kierunkowymi, które sprawdzą ich umiejętności językowe, sprawność fizyczną czy uzdolnienia kierunkowe. Na tego typy testy uczniowie mają czas do 31 maja, a wyniki będą musiały zostać opublikowane do 4 czerwca.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Kolejnym krokiem będzie dostarczanie przez kandydatów między 22 a 26 czerwca do wybranej szkoły odpowiednie dokumenty – świadectwo ukończenia gimnazjum oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

O tym, czy kandydat dostał się do wybranej szkoły dowie się 12 lipca do godziny 10:00, ponieważ w tym terminie szkoły mają obowiązek ogłosić najpóźniej listę zakwalifikowanych uczniów. Rekrutacja w Rzeszowie odbywa się przez system elektroniczny – TUTAJ

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama