Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Uczniowie, którzy dostali mandaty za nieprzedłużenie ważności Rzeszowskiej Karty Miejskiej, uprawniającej do bezpłatnych przejazdów autobusami MPK, będą mieli umorzone kary.

Poinformował o tym w piątek (7 października) Piotr Kalita, kierownik działu sprzedaży, kontroli i windykacji w Zarządzie Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Decyzję o umorzeniu mandatów podjął Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Chodzi o mandaty, które uczniowie dostali w październiku za to, że nie przedłużyli prawa do bezpłatnych przejazdów miejskimi autobusami. Rzeszowska Karta Miejska w tym zakresie była ważne do 30 września.

Od 1 października Punkty Obsługi Podróżnego ZTM były szturmowane przez rodziców uczniów, którzy korzystają z bezpłatnych przejazdów. Do POP-ów tworzyły się wielogodzinne kolejki, za które w czwartek dyrekcja ZTM przeprosiła mieszkańców

W piątek ZTM poinformował, że umorzy mandaty tym, którzy nie mieli przedłużonej ważności e-karty. – Podstawą do anulowania mandatu będzie przedłużenie uprawnienia do bezpłatnych przejazdów na RKM do końca października – przekazał Piotr Kalita. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Osoby, które zapłaciły mandaty, będą miały zwrócone pieniądze. Ci, którzy zostali ukarani, ale nie opłacili jeszcze mandatu, nie muszą tego robić. Mandaty za brak przedłużenia ważności e-karty otrzymało około 40 osób.  

Na polecenie prezydenta Rzeszowa ważność prawa do bezpłatnych przejazdów MPK została przedłużona do 31 października, ponadto wydłużono pracę POP-ów. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama