Do 2019 roku modernizacja deptaków przy ulicach Kościuszki i Grunwaldzkiej

3
Wizualizacja: AG Doradztwo i Projektowanie
Reklama

Remont trzech rzeszowskich deptaków zaplanowany jest wstępnie do końca 2019 roku. Prace mogą opóźnić archeologiczne niespodzianki, których w rejonie Placu Farnego, ul. Grunwaldzkiej i ul. Kościuszki możemy się spodziewać całkiem sporo.

Modernizacja ul. 3 Maja jeszcze nie skończyła, a miasto już myśl o kolejnych remontach w ścisłym centrum miasta.

– Kiedy wchodzimy na ul. Kościuszki? – pytał ostatnio swoich podwładnych Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. –  Mieszkańcy domagają się, aby remont tej ulicy wykonać jak najszybciej – dodawał.

Dokumentacja na przebudowę ul. Kościuszki była przygotowywana wraz z ul. 3 Maja i ul. Grunwaldzką przez firmę z Katowic AG Doradztwo i Projektowanie Andrzej Gumuła na podstawie koncepcji stworzonej przez pracownię Pikul Architekci z Jasła.

– Przetarg na wykonawcę robót przy ul. Kościuszki ogłosimy najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku – zapowiada Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Wstępna koncepcja jest taka, aby rewitalizację wszystkich trzech deptaków zakończyć do 2019 roku. Prace jednak mogą się przedłużyć. W rejonie dzisiejszej ulicy Grunwaldzkiej, Kopernika, Kościuszki i placu Farnego znajduje się obszar najstarszego rzeszowskiego cmentarza, który służył mieszkańcom przez ponad 440 lat do czasu założenia cmentarza przy ul. Targowej – w 1792 roku.

Wizualizacja: AG Doradztwo i Projektowanie
Wizualizacja: AG Doradztwo i Projektowanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. To jakiś cyrk. Miasto nie jest w stanie dopilnować prawidłowego wykonania 3 Maja a już chwali się że będzie robiło Kościuszki i Grunwaldzką. Kto tym wszystkim zarządza? Stary prezydent czy szeregowi pracownicy urzędu?

  2. Remontować,zgoda,tylko nie z tą firmą bo idąc 3 maja to człowiek ma wrażenie jakby ci panowie niewiedzieli jak mają kłaść te płyty ,za co sie zabrać wzięto ich z lania asfaltu i zwykłej kostki brukowej do bardziej dokładniejszej i precyzyjniejszej roboty efekty w niektórych miejscach widać.

Comments are closed.