Godziny otwarcia Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie to jakaś paranoja? [LIST]

20
Zdjęcie: Maciej Rałowski
Reklama

„Godziny pracy Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie są nienormalne dla osób pracujących – żadnych dyżurów” – twierdzi jeden z naszych Czytelników.

Poniżej publikujemy list Czytelnika Rzeszów News (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

„W piątek 16 czerwca Urząd Wojewódzki był zamknięty. Długi weekend sobie zrobili? To jest prywatna firma? W przeciwieństwie do Urzędu Miasta, który był, jak zwykle otwarty, tak jak i wszystkie pozostałe instytucje. To jakiś skandal.

Wziąłem na piątek urlop i klamkę pocałowałem. Jestem wściekły, bo dzień urlopu zmarnowałem. Wszyscy pracują tylko nie oni. Bez urlopu osoba pracująca nic tam nie załatwi! Na paszport potrzebuję dwa dni urlopu – 1 dzień na wniosek, 1 dzień na odbiór. Co to jest? To jakaś paranoja.

Może powinienem się cieszyć, że nie wręczają paszportu jak w filmie „MIŚ”, recytując wiersz, jak to paszport wziął się z węgla. Nie ukrywam, że mam też trochę pretensji do prezydenta Ferenca, bo przez lata wyrobił u mnie takie głupie przekonanie, że w dzień powszedni to urzędnicy normalnie pracują i urzędy są dla mnie a nie ja dla urzędników”.

Porównanie godzin otwarcia:

Urząd Wojewódzki – poniedziałek 7:30-15:30, wtorek 8:00-16:00, środa 7:30-15:30, czwartek 7:30 -15:30, piątek 7:30-15:30

PGE – obsługa klienta – poniedziałek 8:00-19:00, wtorek 8:00-19:00, środa 8:00-19:00, czwartek 8:00-19:00, piątek 8:00 – 19:00, sobota nieczynne

PGNIG – obsługa klienta – poniedziałek 8:00-18:00, wtorek 8:00-18:00, środa 8:00-18:00, czwartek 8:00-18:00

Urząd Miasta Rzeszowa – Punkty Obsługi Mieszkańców:

–  Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall (al. Kopisto 1), czynny codziennie od poniedziałku do soboty od 10:00 do 18:00

– Galeria Handlowa „Nowy Świat” (ul. Krakowska 20), czynny codziennie od poniedziałku do soboty od 10:00 do 18:00

–  Centrum Handlowe Plaza (al. Rejtana 65), czynny codziennie od poniedziałku do soboty w od 10:00 do 18:00

– Galeria Rzeszów (al. Piłsudskiego 44), poziom +2, czynny od poniedziałku do soboty od 10:00 do 18:00.

Od redakcji: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie poinformował, że piątkowy wolny dzień zostanie odpracowany w sobotę 24 czerwca. Tego dnia urząd będzie czynny od 7:30 do 15:30.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

20 KOMENTARZE

 1. 1. W urzędach przeważnie pracują ludzie upośledzeni zawodowo którzy na normalnym rynku pracy by sobie nie poradzili a robota spadła im z drzewa genealogicznego . Z resztą sama chęć pracy w urzędzie dużo mówi o części ludzi – tzn. „chce ciepłej posadki czyli nic nie robienia ”
  2. Badania niehednokrotnie udowadniały że nie robienie nic meczy bardziej niż praca. Więc ludzie tam są zmęczeni psychicznie bo ich nikt szczególnie nie ściga a jak coś mają zrobić to często jest to wysiłek nie do zniesienia bo przecież miałem tyle planów na ten dzień. Pudelek, allegro Facebook.
  Sam pracuje w urzędzie i wydawałoby się że ciepła posadka marzeń, ale spadam stamtąd przy najbliższej okazji, chce coś robić co będzie mnie rozwijało co da kasę i jakąś satysfakcję spotkam podobnych ludzi .

 2. Radzę redakcji żeby najpierw przed publikacja jakiegoś listu sprawdziła informacje i zamieściła sprostowanie. Urzędy oraz wszystkie instytucje rządowe były zamknięte gdyż premier szydło przymusowo rozporządzeniem nr 9 wprowadziła dni wolne 2 maja, 16 czerwca i 14 sierpnia. Każdy dzień wolny odrabiamy w soboty. Niestety wpływu na to nie mamy żadnego. Uszczęśliwianie na sile.

 3. na początek proponuje porównać zarobki w UW a wspominanym PGE czy PGNIG i wtedy będzie wszystko jasne do tego zatrudnic jszcze może wicej ludzi ….. ale wtedy zwnou znajdzie sie ktoś kto bedzie biadolił ze tylu ich pracuje a i tak nie można nic załatwić. Można załatwić wszystko wystarczy tylko mieć komplet dokumentów a nie nażekać , Urzędnik jest tylko i wyłacznie niewdziecznym wykonawcą obowiązujących nas wszystkich przepisów,

 4. My tez zawróciliśmy spod drzwi i wiele innych osób razem z nami. Mąż wziął specjalnie urlop, z trudem zaparkowaliśmy, opłaciliśmy postój i całą rodzinką zawróciliśmy zawiedzeni.

 5. Niestety to nie jest odosobniony przypadek. Miesiąc temu 02. maja było dokładnie to samo. Urząd Wojewódzki zamknięty na cztery spusty. Problemem godzin urzędowania jest również infolinia, która nie funkcjonuje w ogóle. Dzwoniłem cały tydzień w różnych godzinach nikt nie podnosi słuchawki. Łącznie około 20 połączeń na numery stacjonarne.

 6. Jedną Sobotę w miesiącu jakby paniusie przyszły do pracy w tych wszystkich urzędach to co by się takiego stało? ELYTY psia mać.

 7. A zapytać, odpowiednio wcześnie, nie można było drogi czytelniku..? Tylko owczym pędem pognać bo ma być czynne… Smartfonik z kieszonki i koniec języka za przewodnika…

 8. To urząd wojewódzki więc Ferenc tam nie decyduje. Słuszniejsze pretensje do wojewody i wielmożnie nam panujących.

  • To nie wojewoda zdecydował o wolnym 16 czerwca! To z Warszawy odgórnie dla całej Polski i wszystkich rządowych instytucji już w kwietniu zostało zdecydowane! Nikomu się nie uśmiecha przychodzić w sobotę aby odrobić przymusowe wolne w piątek. Zaznaczam, że przed 15 sierpnia znowu będzie zamknięte! Odrabianie będzie w sobotę we wrześniu! I oby więcej takich przyjemności nie robili!

 9. W tym urzędzie to jest norma, nie dosyć że nic nie załatwisz to już jak ci się uda, to obsługują cię z taką łaską jakby tam za karę pracowali. Do wymiany skoro nie potrafią podejść do petenta.

Comments are closed.