Deptak bez samochodów! Mieszkańcy Rzeszowa za wprowadzeniem zakazu

6
Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Znamy wyniki ankiet na temat zamknięcia ulicy 3 maja w Rzeszowie dla ruchu samochodowego. Zdecydowana większość mieszkańców jest za wprowadzeniem zakazu.

W poniedziałek w ratuszu ogłoszono wyniki ankiet. Można je było wypełniać w tamtym tygodniu. Mieszkańcy odpowiadali na pytanie: „Czy jesteś za całkowitym zamknięciem ruchu pojazdów mechanicznych na ul. 3 Maja?”. Do wyboru były dwie krótkie odpowiedzi: „tak” lub „nie”.

Ankiety wypełniło 2139 osób. Za wprowadzeniem zakazy było 1726 osób (80,69 proc.). Przeciwko było 409 (19,16 proc.).

Zgodnie z zapowiedziami ratuszami, który był pomysłodawcą zamknięcia ruchu samochodowego na ulicy 3 Maja, zakaz będzie obowiązywał po zakończenia remontu deptaka. Prawdopodobnie stanie się to od następnego poniedziałku (10 lipca). W tym tygodniu rozpoczną się odbiory wykonanych prac przez Strabag. 

Wprowadzenie zakazu oznacza, że ulicą 3 Maja nie będą mogli jeździć właściciele lokali przy deptaku, mieszkańcy ulicy a także kierowcy, którzy mają przepustkę do poruszania się w strefie A. Takie prawo zachowają tylko samochody służb uprzywilejowanych, np. policji, straży pożarnej, czy karetki pogotowia ratunkowego.

Zakaz nie podoba się przedsiębiorcom i mieszkańcom ul. 3 Maja. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

6 KOMENTARZE

 1. Ta ankieta to farsa. I nie ma żadnej mocy prawnej. Czy ktoś pomyślał o mieszkańcach? Jak dojechać na własne podwórze, jak dowieźć ciężkie zakupy, jak zamówić dowóz do mieszkania kupionej lodówki, jak zamówić kuriera- nikt nie przyjmie takiej usługi do realizacji! I nikt mi nie zagwarantuje,że na sąsiednich ulicach znajdę blisko miejsce parkingowe. Jak można znosić prawo dojazdu o własnej posesji. W innych miastach są ustalone dla mieszkańców godziny wjazdu do strefy, np. w Krakowie, nawet w obrębie rynku. To jest ograniczenie praw obywatelskich i żadna ankieta tego nie tłumaczy.

  • Nie pozostaje Ci nic jak kupić osła. Ich podróże po deptaku ponoć nie będą zakazane.
   Jak już zrobi swoją robotę, to może przespacerujesz się z nim koło ratusza?

 2. Sklepikarze i restauratorzy z tej ulicy powinni zrobić składkę i wynająć na kilka dni parę osiołków (na nie nie ma zakazu).
  Potem porobić masę zdjęć gdy osiłki będą transportowały towary do sklepów i restauracji.
  Zamieszczenie tych zdjęć w internecie, z podpisem „Innowacyjne formy transportu” szybko by rozwiązało problem.

 3. Najlepiej aby kierowcy mogli jeżdzić wszędzie i parkować gdzie popadnie. Co do mieszkańców ulicy to powinni dostać przepustki a pozostali (restauracje, sklepy itp.) sobie z pewnością z tym poradzą . Istnieje coś takiego jak wózek aby przewieźć towar i po kłopocie. Nie rozumiem o co ten krzyk.

 4. Następna grupa ludzi która zagłosuje na każdego tylko nie na obecnego prezydenta.
  Ziarnko do ziarnka a grupa przeciwników rośnie.
  Za co w ratuszu biorą pieniądze specjaliści od wizerunku władzy.
  Co decyzja to strzał w stopę.

Comments are closed.