Modernizacja placu Śreniawitów w długi majowy weekend. Wykonawca wybrany

2
Zdjęcie: Materiały Oto Dom
Reklama

Mieszkańcy Rzeszowa wyjadą z miasta na majówkę, a do miasta przyjadą drogowcy z Bielan Wrocławskich, aby w końcu poprawić nawierzchnię placu Śreniawitów.

W końcu mamy to. Przetarg na remont placu Śreniawitów udało się wreszcie rozstrzygnąć – wykona go firma Eurovia z Bielan Wrocławskich za 1,8 mln zł.  Do przetargu stanął również kolejny raz Strabag, który w trzech poprzednich postępowaniach także próbował zdobyć kontrakt.

Oferta Strabagu ostatecznie została odrzucona, bo miasto na remont placu Śreniawitów planowało wydać nie więcej jak 2 mln zł, a Strabag znów swoją pracę wycenił na 2,7 mln zł. Plan zakłada, że remont placu Śreniawitów rozpocznie się 27 kwietnia (piątek) o godz. 18:00 i zakończy 5 maja (sobota).

– Prace zostały zaplanowane w trakcie trwania długiego weekendu, gdy na drogach panuje mniejszy ruch, aby dać się jak najmniej we znaki mieszkańcom – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Prace budowlane będą prowadzone od godz. 18:00 do 6:00, tak by w ciągu dnia nie zamykać ruchu na placu Śreniawitów przez który codziennie przejeżdża około 30 tys. samochodów i 27 linii autobusowych.

Modernizacja jednego z głównych węzłów komunikacyjnych miasta znajdującego się u zbiegu pięciu ulic: Lisa-Kuli, Dąbrowskiego, Hetmańskiej, Szopena i Kilara jest bardzo potrzebna, ponieważ w jego nawierzchni jest pełno kolein z powodu słabego podłoża.

Rozwiązaniem na tę bolączkę ma być specjalna siatka, którą trzeba założyć na warstwy asfaltu. Takie rozwiązanie przed laty zastosowano na al. Powstańców Warszawy i się sprawdziło.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Strabag to niech się szykuje do wymiany wszystkich wyszczerbionych płyt granitowych na ul. 3-go Maja . Po tej fuszerce to dziwiłbym się gdyby tę firmę dopuścili do kolejnego remontu. No może ich zatrudni prezydent Ferenc do układania kostki na swojej posesji.

  2. O widze że można od :18,00-6,00 rano
    rewelacja oby klajstrowanie na rewelacyjnej siatce się sprawdziło no i aby te warstwy były odpowiednio grube aby był spokój z kolejnymi poprawkami przynajmniej na 10 lat no i najważniejsze !
    Jest ciepło to i umyślny nadzorca z ratusza powinien siedzieć tam na ławce i nadzorować od 18-do 6 odpowiednio zabezpieczony przez katering ( jedzenie no zupa reanimacyjna + napitek ) i odpowiednio ubrany ze względu na chłodne nocy ; a po to aby znowu nie było problemów jak
    z 3-go Maja tylko poprawki od ręki

Comments are closed.