Opłakany stan ulic Magazynowej i Boya-Żeleńskiego. Ratusz: Będzie remont

8
Reklama

Jeszcze przed tegorocznymi wakacjami ma być wyremontowana nawierzchnia ulic Magazynowej i Boya-Żeleńskiego w Rzeszowie. Ich stan jest koszmarny. 

 

Na problem fatalnej nawierzchni na ulicach Magazynowej i Boya-Żeleńskiego zwrócił uwagę pan Jakub, Czytelnik Rzeszów News. 

„Stan tych ulic jest opłakany. Dziury, można urwać zawieszenie… W czasie burz, powódź, nie można przejechać, bo woda sięga kabiny samochodu osobowego. Widać, że prezydent Ferenc jeszcze tą drogą nie jechał… Może opisanie sytuacji pomoże, aby służby wreszcie położyły nową nawierzchnię” – napisał pan Jakub. 

Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa, twierdzi, że ratusz planuje wyremontować obie ulice. Do pierwszego przetargu na wybór wykonawcy nikt jednak się nie zgłosił.

– Niedługo ogłosimy drugi przetarg. Jeżeli znajdziemy firmę, to w pierwszym etapie wyremontowana zostanie ulica Magazynowa, potem Boya-Żeleńskiego. Zostaną naprawione krawężniki, chodniki. Na nawierzchnię, która jest z kostki, będzie położony asfalt. Czas prac nie będzie długi – około miesiąca. Jeżeli wyłonimy wykonawcę, to remont zostanie przeprowadzony jeszcze przed wakacjami – zapowiada Maciej Chłodnicki.

Na modernizację obu ulic ratusz planuje wydać ok. 700 tys. zł. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

8 KOMENTARZE

  1. Proponuje również Geodetów (między full-market a e’leclerc) tam takie piękne dziury zwłaszcza przy zakręcie na przeciw E’leclerc i odkąd pamiętam to ta dziura tam jest.

  2. Takie pisanie na zawołanie, droga dziurawa, pan Janusz narzeka i przychodzi tuba Chłodnicki i nagle naprawiają drogę. Dajcie luz, jak w PRL. Dobrze, że mamy swojego superbohatera ASA z ratusza. I o to chodzi i o to chodzi… żenada.

  3. Ulica 8 Marca, tez w Rzeszowie, dużo bliżej ratusza, na pewno nie mniej rozjeżdżana codziennie tysiącami aut, pokornie prosi kierownictwo miasta o łaskę i zmiłowanie. Może dostrzeżecie, ze i tu żyją podatnicy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ