Policjanci zatrzymali pierwszych kiboli za udział w sobotniej awanturze na Rynku

25
Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Trzech pseudokibiców Stali Rzeszów zatrzymali w poniedziałek rzeszowscy policjanci – dowiedział się Rzeszów News. Funkcjonariusze wciąż poszukują pozostałych uczestników sobotniej ustawki kiboli na Rynku.

– Zatrzymani to mieszkańcy Rzeszowa w wieku 20, 23 i 26 lat. Z ich udziałem trwają czynności. Na razie nie przedstawiono im zarzutów – mówi nam Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Zatrzymani trzej kibole Stali Rzeszów to pierwsze osoby, które wpadły w ręce funkcjonariuszy po sobotniej bójce pseudokibiców Stali z Resovią na Rynku w Rzeszowie. Policja ma 48 godzin na podjęcie decyzji, czy zatrzymanym przedstawi zarzuty. 

Policjanci zidentyfikowali już kilkunastu uczestników awantury, w której brało udział ok. 80 osób. Funkcjonariusze wciąż analizują zapisy z nagrań, by ustalić personalia pozostałych stadionowych bandytów. – To nie jest praca na jeden dzień – mówią policjanci. Chuliganów namierzają kryminalni i policjanci z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców. 

Po sobotniej bójce, która trwała około dwóch minut, policjanci zostali powiadomieni również o pięciu zniszczonych samochodach na al. Kopisto, gdzie na zaparkowanych autach porysowano powłokę lakierniczą. W ustawce kiboli ranny został 35-letni mężczyzna. Jak się okazało, był przypadkową ofiarą pseudokibiców. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

25 KOMENTARZE

 1. Jeden Strażnik Miejski pilnuje Rynku w ciągu dnia na nogach , a dwóch w nocy. Na 200tys. miasto to za mało! Pan Prezydent płaci Policji za dodatkowe służby w Sródmieściu, a Policjanta w Sródmieściu nie ma i nie będzie bo mają to w dupie. Harleyowi nowemu zdjęcia jedynie robili w Sródmieściu. Kaska dodatkowa jest a w Komisariatach się siedzi.

 2. Relacja Resovii Rzeszów:

  Wracając z meczu dowiadujemy się, że na rynku pojawiła się delegacja Stali, Elany i Kalisza (ok. 70 osób). Na szybko zbieramy sie w ok. 50 osób i od razu ruszamy w kierunku przeciwnika, gdzie na płycie rynku dochodzi do starcia na gołe ręce po czym Stalowcy i reszta łapią za sprzet. Pod naporem latających krzeseł, kufli itp. jesteśmy zmuszeni do cofniecia się i rozbicia po czym palimy wroty. Nasza porażka. Szkoda tylko, że koalicja mimo przewagi liczebnej używa akcesoriów…

  PS: Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie!

 3. Tragiczne chwile przeżywają kibice Elany Toruń… Samochód z kibicami Elany wracający z wyjazdu Stali Rzeszów do Jarosławia (05.05.2018) dzisiejszej nocy uległ wypadkowi. W wyniku wypadku jeden Elanowiec stracił życie, pozostali leżą w szpitalu…

 4. Ciekawe co zrobi Ministerstwo Sportu RP? Rząd RP? Piłkarski zarząd finansowany z podatków moich i Was wszystkich? Moim zdaniem zakończenie działania zarówno STAL RZESZÓW S A (KRS: 0000453663, NIP: 8133674115, REGON: 180875598) jak i CYWILNO WOJSKOWY KLUB SPORTOWY RESOVIA (KRS: 0000105816, NIP: 8131008756, REGON: 001220212) jest warte zachodu. Od teraz i natychmiast. Miasto, gmina, powiat nie radzą sobie z kibicami, kibolam i kiblami. Kluby mają daleko bezpieczeństwo i wspierają kiboli i kible. Zamknięcie działalności da do myślenia, ponowne otwarcie będzie trudniejsze. Ministerstwo również nic nie robi. Rząd RP ma daleko. Może lokalna gazeta zakończy debilizm? Bo debile i matoły promowane atakują postronnych. Idźcie w Pustynię Błędowską, tam się lejcie ile chcecie, ale wyłączcie komórki. Paru zejdzie, paru wzejdzie, paru zdechnie, potem z buta do chałupy.

  • Poproszę artykuł prawny który w LEGALNY sposób pozwoli na zamknięcie dowolnego klubu sportowego, firmy, sklepu spożywczego…. Tak o bez powodu 😉 bo chyba nie jest do tego powodem zachowanie jakichś ludzi które nie ma związku z prowadzeniem działalności tych organizacji.
   Działalność klubu sportowego ogranicza się do organizacji imprez sportowych a nie do zapewnienia bezpieczeństwa na terenie całego miasta

   • Zagrożenie dla bezpieczeństwa Państwa, art. 5 Konstytucji RP, z urzędu ścigany przez uprawnione organy śledcze i karne RP.

 5. Teraz gnojii obciążyć kosztami naprawy do tego mandat za zakłócanie porządku a pobity chłopaczek niech leży jak najdłużej w szpitalu to jeszcze za to dostaną.Pewnie to obszczymury i nieroby żyjące na krzywy ryj u mamusi więc zamienić te grzywny na więzienie Policja ,prokuratura,sąd jak to przypilnują to ta patologia osiedlowa kare poniesie.

 6. Powinni zlikwidować te niszowe nic nie znaczące kluby, ani to żadna liga ani PR dla miasta Rzeszowa. Myślę że nawet starając się z tych dwóch klubów zlepić jeden pod jedną nazwą sensu nie ma.

  • Miasto ma udziały w stali, nic nie stoi na przeszkodzie żeby spróbowała zamknąć ten klub. Resovia jest niezależnym podmiotem prawa więc nie widzę podstaw żeby ktoś miał go likwidować 😉

   • Niezależny podmiot finansowany z Polskiego Związku Piłki Nożnej, finansowanego z kolei przez ministra właściwego do spraw sportu powołanego poprzez rząd RP. ZKS Stal tak samo. Odciąć finansowanie, niech się utrzymają ze składek członkowskich

    • Człowieku… Co mają do tego kluby sportowe? Czy KS Resovia albo Stal organizowała jakieś wydarzenie sportowe odbywające się w obrębie rynku? 😉 Nie! Tak więc nie mogą te kluby ponosić odpowiedzialności za nieudolność innych podmiotów które mają nam zapewnić bezpieczeństwo. Odpowiedzialność klubu kończy się zaraz po zakończeniu imprezy którą organizuje dany klub i opuszczeniu jej terenu przez ostatniego uczestnika…
     TO JUŻ NIE TWOJE CZASY – KOMUNA PRZEMINĘŁA A KARAĆ NIE MOZNA JUŻ KOGOŚ NA PODSTAWIE JAKIEGOS „WIDZIMISIĘ” 😉

 7. Nie trzeba nam muslimow, mamy swoich. Malpiszony bez karkow z nadmiarem adrenaliny. Lac palami az zejedzie powietrze. Zero tolarancji dla takiego dziadostwa osiedlowego.

 8. Daleko mi do opowiadania sie po ktorejkolwiel ze stron, bo ani jedni, ani drudzy inteligencja nie grzesza, ale ci stalowcy to sa jednak pustaki do kwadratu. Nie potrafie pojac jednego. Skoro sie tak bardzo chcieli bic to dlaczego nie umowili sie w lesie albo nie pojechali na resoviackie osiedle, a zamiast tego wybrali miejsce o najwiekszym stezeniu postronnych osob i jedno z lepiej monitorowanych w calym miescie. Na prawde ciezko o cos bardziej durnego.

  • Do tego bezposrenio po wyjezdzie z ktorego policja posiada imienna liste uczestnikow co znacznie zaweza liczbe podejrzanych. No trzeba miec ujemne IQ, zeby na cos takiego wpasc.

  • Uzasadnię Ci to….To była ustawka kto więcej zdemoluje…przy prawdziwej ustawce by karetek brakło Rzeszowie…ustawili się na rzucanie krzesłami, stolikami, kuflami, butelkami i grzecznie się rozbiegli do domu. Przypomnę że „Ustawką” nazwały to Nowiny,itp…..i podobne do nich portale…..porzucali sobie chłopaki i się rozbiegli. W lesie nie dało rady bo nie ma sezonu na grzybobranie,wybrali rynek. Pokazówka!

  • Nie popieram nie w lesie -przyroda nie znosi ; bajzlu i bijatyki -ponadto wylęgają sie ptaszki mogą paść ze strachu -żaden las

   Niech im ratusz wytyczy na swojej pustej działce tkzw udeptany plac i tam niech sie „ładują ” aż do bólu
   Rannych -uszkodzonych-sponiewieranych nie tykać niech dogorywają w spokoju i ciszy

  • Nawet jak na dziwaczne standardy kibicowskie ta cala akcja stali byla idiotyczna. Dla nich samych, calego srodowiska jak i miasta. Banda cymbalow…

 9. Bez konkretnej i bezwzględnej kary staną się tylko „bohaterami” w swoich środowiskach, awansują w hierarchii… i znów będą terroryzować lokalne społeczności, znów umówią się na środku Rynku najbezpieczniejszego miasta w Polsce i będą naparzać pałkami, oby przy okazji nie zrobili kaleki z czyjegoś dziecka. Jakiś biznesmen zamówi „usługę” złamania palca u innego kolegi biznesmena. A potem pójdą na mecz, który będzie zabezpieczony przez „znaczne siły policji”, za Twoje, Wasze, moje pieniądze.

 10. po 50 tys. kary na łebka + pokrycie strat materialnych.
  zobaczymy, czy kumple im się dorzucą.
  tak czy inaczej, każdy zastanowi się 2 razy zanim ponownie założy maskę i pójdzie się bić

Comments are closed.