Poszerzenie Rzeszowa. Wojewoda wydała zgodę na przyłączenie Matysówki i Miłocina

10
Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Matysówka i Miłocin mogą być włączone do Rzeszowa – taką opinię w piątek wydała Ewa Leniart (PiS), wojewoda podkarpacki. 

Ewa Leniart swoją decyzję ogłosiła po południu w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Wojewoda pozytywnie zaopiniowała wniosek władz Rzeszowa o włączenie do granic administracyjnych miasta: Matysówki w gminy Tyczyn i Miłocina z gminy Głogów Małopolski. 

Ewa Leniart negatywnie zaopiniowała przyłączenie do Rzeszowa całej gminy Krasne oraz kilku innych sołectw z podrzeszowskich gmin: części Racławówki z gminy Boguchwała; Pogwizdowa Nowego z gminy Głogów Młp.; Zaczernia, Nowej Wsi, Jasionki, Tajęciny, części Trzebowniska z gminy Trzebownisko.

Opinia wojewody trafi teraz do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ostateczną decyzję w sprawie poszerzenia granic Rzeszowa w lipcu podejmie rząd.

Wkrótce więcej informacji.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

10 KOMENTARZE

 1. Rzeszów powinien włączyć trzy miasteczka Boguchwałe, Tyczyn i Głogów Mlp. A resztę terenów włączyć do innych gmin. Wtedy Rzeszów i mieszkańcy zyskali by bardzo wiele.

 2. Mogło Krasne dostać grant 100 milionów złotych na swoje inwestycje. Ale jest pis. No to jest jak jest.

  Krasne musi się obejść smakiem, 100 mln poszło się jeb.. wojewoda jednym podpisem zrobiła to co miastu Rzeszów z obwodnicą południową.

  • Żeby dostać bonus, rada gminy Krasne musiałaby się zgodzić, ale się nie zgodziła i nawet jakby was włączyli to bonusa byście nie dostali

 3. Ha ha ha a jak pisałem że wojewoda z PiS nie przyłączy Krasnego to mnie wyśmialiście.

  Nie po to Kultys z PiSu zablokował aqapark a Leniart również z PiSu obwodnicę południową z mostem na Wisłoku żeby teraz iść na rękę prezydentowi Ferencowi i poprzeć Jego pomysł przyłączenia Krasnego do Rzeszowa. To byłby sukces Ferenca przed wyborami a PiS nie patrzy na interes miasta tylko byle na złość Ferencowi zrobić. No i zrobili na złość zresztą który to już raz?

  Na logikę co szkodziło przyłączyć Krasne jak i tak Ci mieszkańcy tu pracują, tu się leczą tu chodzą do multikin tu się uczą czy idą na siatkówkę …

 4. „Wojewódka” „Dojnej zmiany” słucha suwerena… Cynizm i hipokryzja… Mam nadzieję, że to ostatnie podrygi p. Lenart czy Leniart… Zresztą to niezbyt ważne…

 5. No i jak widać Wojewodzina tak słucha co Suweren chce –
  Czyli Suweren swoje a władza swoje – i ma być dobrze no nie bedzie za Chiny Ludowe

 6. Babe posralo pogwizdow walczyl najbardziej o wlaczenie a ona sie na nas wypiela oj odwdzieczymy sie PIS owi i panu bajowi w wyborach samorzadowych ……
  Porazka ogromna wojewodo wstydz sie !!!!!!!

Comments are closed.