Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Rzeszowskie Piwnice, po zmodernizowaniu, odwiedziło ponad 38 tysięcy osób. Pierwsze urodziny podziemi będą wypełnione licznymi atrakcjami.

Pierwsi turyści do zmodernizowanych piwnic pod płytą rzeszowskiego Rynku oficjalnie weszli 3 stycznia 2022 roku. Trasa składa się z 40 komnat i 25 piwnic, połączonych 15 korytarzami. Wnętrza wyposażono w multimedia, które pomagają przenieść się w czasie.

Zwiedzający mają do wyboru dwie trasy: multisensoryczna ścieżka i obrazy historii. W Rzeszowskich Piwnicach są m.in. sala koncertowa i kino, a także Virtual Lab. Na nudę nie ma miejsca. Modernizacja podziemnych korytarzy kosztowała ok. 22 mln zł. 

Jak poinformowała Estrada Rzeszowska, przez rok Rzeszowskie Piwnice odwiedziło ponad 38 tys. osób, wielu turystów wzięło udział w blisko 300 wydarzeniach, które w tym czasie się odbyły, to koncerty, filmy, warsztaty i szkolenia…  

W piątek, 13 stycznia, Rzeszowskie Piwnice podsumują rok swojej działalności, a przy tej okazji zapraszają na swoje 1. urodziny.

W programie atrakcji m.in. ścieżka zwiedzania z niespodziankami, bezpłatne warsztaty muzyczne – Pakoslavixa, bezpłatne pokazy filmów, flashmobPakodance na skwerze kultury i darmowy koncert PsychoMatt&Woda.

Program 1. urodzin Rzeszowskich Piwnic:

– ścieżka zwiedzania – „Obrazy historii” z dodatkową atrakcją / 13:00-19:00

– Punkt Adopcji Roślin / 12:00-17:00

– Pakoslavixa – warsztaty muzyczne / 12:00-14:00

– bezpłatne pokazy filmowe w kinie / 15:00-17:00

– Pakodance – flash mob na skwerze kultury / 17:00

– koncert PsychoMatt& Woda / 18:00

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama