Zdjęcie: Materiały ALO w Rzeszowie

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie po raz kolejny może pochwalić się stuprocentową zdawalnością matur swoich uczniów. To już drugi raz w ciągu trzech lat, kiedy matura dla licealistów ALO okazała się przysłowiową „bułką z masłem”.

Akademickie Licem Ogólnokształcące w Rzeszowie powstało w 1992 r. Była to pierwsza niepubliczna szkoła średnia na Podkarpaciu. Od kilku lat liceum funkcjonuje jako bezpłatna szkoła publiczna, która kształci na trzech profilach (technologie internetowe, sztuka i projektowanie oraz zdrowie i farmacja). W ALO uczy się blisko 250 osób.

Tegoroczną maturę zdawało ponad 80 uczniów. – Po raz kolejny uzyskaliśmy 100 proc. zdawalności matur.  Osiągnęliśmy wyniki znacznie przekraczające średnie krajowe na poziomie podstawowym i rozszerzonym ze wszystkich zdawanych przedmiotów – mówi Renata Łunarska, dyrektor ALO w Rzeszowie.

– Szczególnie dumni jesteśmy z wyników matury rozszerzonej z matematyki i informatyki. Możemy się pochwalić maksymalnym wynikiem z informatyki uzyskanym przez naszego absolwenta. Wynik 100 proc. z tego przedmiotu jest wielką rzadkością w skali ogólnopolskiej – dodaje dyrektor Łunarska.

Rzeszowskie ALO stawia na praktyczne kształcenie i np. umożliwia uczniom przeprowadzanie ciekawych doświadczeń m.in. z chemii, biologii czy informatyki w specjalistycznych laboratoriach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 

W ostatnim czasie szkoła m.in. otrzymało nagrodę Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji i tytuł Innowacyjnej szkoły. Nagroda została przyznana w ramach I edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji podczas II Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce. ALO kilka miesięcy temu obchodziło 25-lecie istnienia.

Pełne wyniki tegorocznych matur w rzeszowskich szkołach możecie sprawdzić TUTAJ. Wyniki matur na Podkarpaciu dostępne są TUTAJ

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama