Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

PKO Bank Polski zaprasza na 5. PKO Bieg Niepodległości, trzecią i ostatnią w tym roku imprezę z cyklu PKO Rzeszów Biega. 11 listopada uczestnicy będą mogli uczcić na sportowo narodowe święto, a także pomóc 2-letniemu Igorkowi, który urodził się z wadą serca.

5. PKO Bieg Niepodległości to ostatnie zawody z cyklu PKO Rzeszów Biega, w skład którego wchodzą jeszcze PKO Półmaraton Rzeszowski oraz PKO Maraton Rzeszowski. Rzeszowska Dycha wystartuje w sobotę 11 listopada o godz. 12:00. Start i meta znajdować się będą w okolicach Centrum Handlowego Plaza. Limit zawodników to 1600 osób.

Uczestnicy pobiegną w białych i czerwonych koszulkach, tworząc w ten sposób flagę Polski. Na pokonanie trasy będą mieli maksymalnie 90 minut.

Zapisy elektroniczne potrwają do 4 listopada, a w przypadku wolnych miejsc, będzie można zarejestrować się w dniu biegu w Biurze Zawodów. Udział w biegu jest płatny. Jeżeli ktoś się zapisze do 4 listopada zapłaci 65 zł, w dniu zawodów – 85 zł. Elektroniczne zapisy prowadzone są za pośrednictwem stron www.runrzeszow.pl i www.sts-timing.pl.

– Tym razem zachęcamy do sprawdzenia się w PKO Biegu Niepodległości oraz dołączenia do akcji charytatywnej na rzecz Igorka  mówi Renata Czownicka, dyrektor Biura Wsparcia Sprzedaży i Analiz PKO Banku Polskiego w Lublinie.

Biorąc udział w 5. PKO Biegu Niepodległości będzie można pomóc Igorkowi. Niespełna 2–letni chłopiec urodził się z wadą serca – sercem jednokomorowym. W najbliższym czasie planowana jest kolejna, trzecia już operacja. Igorek jest podopiecznym Fundacji „Cor Infantis”.

Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Igorka” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO BP przekaże darowiznę na zabieg chłopca. Kartki będzie można odbierać na stoisku PKO Banku Polskiego przy Biurze Zawodów (Plaza) w piątek 10 listopada od 15:00 do 18:00 oraz w dniu biegu od 8:00 do 11:00.

Każdy uczestnik biegu otrzyma pakiet startowy, który obejmuje: koszulkę, numer startowy, czip, na mecie każdy zawodnik otrzyma medal okolicznościowy.

Najlepsi uczestnicy mają szanse wygrać pieniądze. W kategorii OPEN dla kobiet i mężczyzn za pierwsze miejsce przewidziano 1,5 tys. zł, za drugie – 1000 zł, trzecie – 700 zł, czwarte – 600 zł, piąte – 500 zł.

W kategorii najlepszy Polak/Polka nagrody finansowe otrzyma pierwsza trójka, odpowiednio: 1500 zł, 1000 zł i 700 zł. W kategoriach wiekowych (dla kobiet i mężczyzn) przewidziano nagrody finansowe lub rzeczowe o wartości: 300 zł (I miejsce), 200 zł (II miejsce), 100 zł (III miejsce).

Fot. Materiały organizatorów. Na zdjęciu trasa biegu
Fot. Materiały organizatorów. Na zdjęciu trasa biegu

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama