Zdjęcie: Pixabay

18-letni Marcel Sz. z Rzeszowa dołączył do swojego kolegi, Wojciecha M., w areszcie. Obaj są podejrzani o liczne oszustwa internetowe. 

Agnieszka Hopek-Curyło, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, poinformowała, że Marcela Sz. zatrzymali funkcjonariusze Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 18-latek nie chciał im otworzyć drzwi, policjanci musieli je wyważyć.  

– W trakcie podejmowanej próby wejścia do mieszkania, Marcel Sz. wyrzucił przez okno balkonowe mieszkania dwa telefony i cztery karty SIM, mające związek z prowadzonym postępowaniem, usiłując tym samym zatrzeć ślady przestępstwa – relacjonuje prokurator Hopek-Curyło.

Marcela Sz. aresztowano na 3 miesiące. Za kratkami od października zeszłego roku siedzi jego kolega, 18-letni Wojciech M. Obaj są podejrzani o popełnianie oszustw internetowych na portalach aukcyjnych OLX, Allegro, forum strony wmasg.pl. Wojciech M. wystawiał na sprzedaż telefony komórkowe, konsolę PS4, ekspresy do kawy i obuwie trekkingowe. 

Kilkudziesięciu klientów z całej Polski wpłaciło pieniądze na konta „słupów”. Towaru nie zobaczyli, pieniędzy nie odzyskali. Już wtedy policjanci podejrzewali, że Wojciech M. miał wspólnika, który właśnie wpadł, to wspomniany Marcel Sz. Do listy towarów, którymi handlowali w internecie, można jeszcze dorzucić roboty kuchenne Thermomix i Lidlomix. 

W Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, która nadzoruje policyjne postępowanie, Marcel Sz. usłyszał zarzuty oszustwa. Przyznał się, że wystawiał na portalach aukcyjnych do sprzedaży towary, których nie miał. 18-latek wyjaśnił, że wyciągnął od ludzi ok. 100 tys. zł. – Co wskazuje na olbrzymią skalę przestępczego procederu – twierdzi Agnieszka Hopek-Curyło.

Prokuratura i policjanci ustalają dokładną liczbę osób, które zostały oszukane i na jaką kwotę. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że Wojciech M. i Marcel Sz. oszukiwali ludzi od maja 2018 roku do końca września 2019 r. Obu grozi kara do 12 lat więzienia. Marcel Sz. nie był wcześniej karany. Wojciech M. nadal siedzi w areszcie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama