25. Finał WOŚP w Rzeszowie. Prawie 350 tys. zł na koncie [ZDJĘCIA, VIDEO]

Rzeszów pobił ubiegłoroczny wynik w zbiórce pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 25. Finału WOŚP w stolicy Podkarpacia zebrano ponad 342 tys. zł!

 

Około 300 rzeszowskich wolontariuszy w niedzielę zbierało pieniądze od godz. 8:00 do 22:00. W Rzeszowie działały trzy sztaby, główny był w ratuszu. Pod Rzeszów podlegał również sztab w Tyczynie.

– Ze wszystkich czterech sztabów mamy na koncie 342 tys. 842 zł i 19 groszy. Oprócz polskiej waluty, mamy również 168 euro, 30 dolarów, 100 rubli, 30 funtów brytyjskich i 20 koron szwedzkich. Do puszek wrzucono także dwa złote pierścionki – powiedziała nam po godz. 23:00 Alicja Sowa z III oddziału banku Pekao SA w Rzeszowie, którego pracownicy byli zaangażowani w liczenie pieniędzy.

Wynik ponad 342 tys. zł w Rzeszowie jest o prawie 150 tys. zł większy niż rok temu podczas WOŚP.  

Mieszkańcy stolicy Podkarpacia po raz kolejny pokazali, że serca mają gorące. Przez cały dzień na Rynku odbywały się koncerty. Wieczorem na scenie zagrali: RSC i Natalia Szroeder, która była gwiazdą wieczoru. Nie zabrakło Światełka do Nieba. Przed sceną odbył się również fire show.

Policja szacuje, że wieczorne koncerty na Rynku obejrzało ok. 4 tys. osób. O bezpieczeństwo wolontariuszy przez cały dzień dbało około 70 rzeszowskich policjantów.

– Nie odnotowaliśmy żadnych incydentów. Rzeszowscy policjanci zawsze wspierali, wspierają i będą wspierać WOŚP. Z Jurkiem Owsiakiem będziemy grali do końca świata i jeden dzień dłużej – zapewnia Konrad Wolak, zastępca komendanta miejskiego policji w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Relację i zdjęcia z niedzielnej zbiórki pieniędzy w Rzeszowie możecie zobaczyć TUTAJ.

Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniądze zbierano na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Po północy kwota na koncie WOŚP przekroczyła 54 mln zł!

W przeciwieństwie do 120 tys. wolontariuszy, którzy w całej Polsce zbierali pieniądze i milionów Polaków, którzy wsparli WOŚP, żałośnie zachowały się „Wiadomości” TVP. W swoim głównym niedzielnym wydaniu na akcję poświęciły… 16 sekund. Informację podano na samym końcu „Wiadomości”, nie pokazano żadnych zdjęć ze zbiórki pieniędzy.

Prowadzący serwis Krzysztof Ziemiec wyprodukował z siebie tylko trzy zdania! By nie kopać już leżącego nawet ich nie przytoczymy. Wstyd! Całe szczęście,  że regionalne oddziały TVP informowały o WOŚP, a wśród nich był m.in. Rzeszów. Z tych, którzy wsparli WOŚP jesteśmy dumni!

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama