Zdjęcie: Joanna Gościńska / Rzeszów News
Reklama

O 200 zł więcej trzeba zapłacić za pamiątkową płytę na ul. Kościuszki. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, apeluje do swoich urzędników, aby nie naciągali ludzi. Urzędnicy twierdzą, że takie ceny dyktuje rynek.

Tadeusz Ferenc zareagował na naszą publikację o pamiątkowych płytach na ul. Kościuszki. Pod koniec kwietnia pisaliśmy, że ratusz wydłużył termin zakupu pamiątkowych grawerowanych płyt do 11 maja (pierwotny termin 6 kwietnia), za które trzeba zapłacić 450 zł, czyli o 200 zł więcej niż w ubiegłym roku, gdy wymieniano nawierzchnię ul. 3 Maja.

– Proszę nie naciągać ludzi – mówił w poniedziałek w ratuszu do swoich pracowników  prezydent Ferenc, po tym, jak okazało się, że jedna płyta kosztuje 365 zł netto. 

– Grawer to koszt 30 zł – oszacował Ferenc. – Ceny dyktuje rynek, a nie my – odpowiadał Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. W imieniu ratusza, to właśnie MZD sprzedaje pamiątkowe płyty. Na ulicy Kościuszki ma być ich 200, nie wszystkie się sprzedały. Jest ich jeszcze ok. 70, dlatego miasto wydłużyło termin. 

– Obecna cena płyty nie jest wywindowana. Do ceny tych z ul. 3 Maja firma, która je wykonywała, dołożyła do interesu, źle oszacowała koszty, w których, oprócz samego grawera, był jeszcze transport. Obecnej ceny nie zmienimy. My na tym nie zarabiamy – mówią nam miejscy urzędnicy.  

Ceny płyt pamiątkowych na ul. Kościuszki od wielu tygodni budzą emocje i kontrowersje. “Grawerują je złotem?” – pytają nasi Czytelnicy. “Nie, tym razem będą oryginalnie krzywe, obtłuczone i brudne. Na ul. 3 Maja musieli ręcznie osiągać ten przedwojenny klimat” – odpowiadają kąśliwie inni Czytelnicy. To nawiązanie do wyglądu płyt na dawnej ul. Pańskiej.

Przed zakupem płyt pamiątkowych na ul. Kościuszki wiele osób odstraszyła właśnie cena. „Teraz to tylko okazja dla reklamodawców – więcej dla nich, a my będziemy chodzić i czytać nazwy okolicznych sklepów i firm” – uważają Czytelnicy Rzeszów News.

Jeżeli kogoś jednak cena nie zraża, to zamówienia może składać od 8:00 do 15:00 osobiście w siedzibie MZD (ul. Targowa 1, pokój 303, III piętro), telefonicznie: (17) 748 36 85, (17) 748 37 00 lub e-mail: sekretariat@mzd.erzeszow.pl. Po rezerwacji należy w ciągu siedmiu dni dostarczyć osobiście, listownie lub mailowo podpisaną własnoręcznie umowę. 

Podobnie jak w ubiegłym roku na płytach można wygrawerować tylko napis, składający się maksymalnie z 42 znaków. Płyty zostaną zamontowane w związku z rozpoczętą modernizacją ul. Kościuszki. Remont ma się zakończyć jesienią i będzie kosztował 2,4 mln zł. Charakter ul. Kościuszki będzie podobny do ul.3 Maja – kostkę brukową zastąpią płyty granitowe.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.