Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Połowę 5. Toastu dla Tomasza Stańko Rzeszów ma już za sobą. W niedzielny wieczór w Rzeszowskich Piwnicach zagrał Paweł Palcowski Quintet.

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Tegoroczny toast dla Mistrza trąbki zaczął się w niedzielne popołudnie, 2 lipca, przy rzeszowskiej fontannie multimedialnej, gdzie godzinny koncert zagrał trębacz Krystian Balawender z Marcinem Jadachem (kontrabas) i Dariuszem Krzysztoniem (perkusja)

Wieczorem tegoroczny Toast dla Tomasza Stańko przeniósł się do Rzeszowskich Piwnic, gdzie publiczność najpierw miała okazję zobaczyć słuchowisko Michała Chołki –  „Istnienie Poszczególne”, z muzyką polskich jazzmanów, inspirowane życiem i twórczością Stańko.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

 

Potem na scenę wszedł Paweł Palcowski Quintet. Oprócz kompozycji lidera, wykonał własne interpretacje utworów Stańko. Z Palcowskim zagrali: Jarosław Bothur (saksofon tenorowy), Kajetan Borowski (fortepian) Maciej Kitajewski (kontrabas) i Arek Skolik (perkusja).

 

Niedzielne dwa koncerty i słuchowisko, to pierwsza część 5. Toastu dla Tomasza Stańko. Druga w najbliższą niedzielę, 9 lipca. Na dziedzińcu Zamku Lubomirskich dwa projekty: „Stańko Shuffle” i „Jakob Bro Nonet”. Oba koncerty są bezpłatne. Początek o 20:00.

Toast dla Tomasz Stańko odbywa się od 2019 r. Światowej sławy artysta urodził się 11 lipca 1942 r. w Rzeszowie. Stańko zmarł 29 lipca 2018 r. w Warszawie, miał 76 lat.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama