Nagminnie opóźnione, a czasami w ogóle nie przyjeżdżają. Pasażerowie MPK narzekają na linię nr 11, której autobusy nie przestrzegają rozkładu jazdy.
Autobusy linii nr 11 kursują pomiędzy ul. Potockiego na osiedlu Załęże, a ul. Niepodległości na osiedlu Mieszka I. Trasa prowadzi m.in. przez ul. Lwowską, Cieplińskiego, Powstańców Warszawy, Podwisłocze, Kopisto.
W piątek otrzymaliśmy wiadomość, że autobus ciągle się opóźnia. „Linia nr 11 notorycznie jeździ spóźniona po 10 minut, jak i więcej. Zdarzają się sytuacje, gdy autobus nie przyjeżdża w ogóle. Ludzi płacą za bilety, a w zamian dostają to, co dostają” – skarży się pan Kamil.
Czytelnik podaje przykłady: 13 października autobus miał być na przystanku „Stączka kościół 01” o 19:35, a przyjechał o 19:43. 9 października ten sam kurs był o 19:50. Zdarzało się też, że „jedenastka” nie przyjeżdżała.
„Sytuacja z tamtego tygodnia. Bodajże piątek. Autobus miał być ma przystanku pod urzędem wojewódzkim o 19:02. Na elektronicznej tablicy była informacja, że będzie za kilka minut, ale czas mijał a autobus się nie pojawiał. W końcu zniknął z tablicy i nie przyjechał. Wykonałem telefon do dyspozytora. Powiedział, że ten kurs został już ściągnięty z linii, bo miał za duże opóźnienie, więc nie przyjechał” – opisuje sytuację pan Kamil.
MPK: To przez korki na ul. Dąbrowskiego
MPK wyjaśnia, że opóźnienia „jedenastki” wynikają z warunków ruchu drogowego.
– Na pierwszy kurs autobus na pewno przyjeżdża zgodnie z planem, ale później warunki drogowe powodują, że może się spóźnić, zwykle o kilka minut. Zwłaszcza na ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, w okolicach obwodnicy „jedenastka” musi długo czekać na wolną drogę. Jednak to się zmieni, bo tam będą montowane dodatkowe światła. Utrudnieniem bywają też korki, które często pojawiają się na ul. Dąbrowskiego – mówi Marek Filip, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.
MPK twierdzi, że na początku października wiele opóźnień “11” wynikało z warunków atmosferycznych – brzydkiej, deszczowej pogody. – Niestety, kiedy już raz dojdzie do opóźnienia, to potem kierowcy autobusu trudno je nadrobić – mówi Filip.
(mo)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Ogniste Mikołajki. Mieszkańcy rzucili się do walki z ogniem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/hermanowa-pozar-mikolajki-07-e1765116382384-218x150.jpg)

![Nocna łuna nad Iwlą. Samochód osobowy zamienił się w kulę ognia [ZDJĘCIA] pożar samochodu](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/chyrowa-pozar-samochodu-08-218x150.jpg)



![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)




![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)
![Budowa nowej drogi ekspresowej na Podkarpaciu coraz bliżej. Trasa ułatwi dojazd do S19 [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/droga-ekspresowa-pogladowe-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)











![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)

![Świąteczny autobus MPK już na ulicach Rzeszowa. Magia, walka o lajki i polityczna krytyka [ZDJĘCIA] świąteczny autobus rzeszów 2025](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/autobus-swiateczny-00-218x150.jpg)





![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-324x235.jpg)