Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie przejęła śledztwo w sprawie grudniowego wypadku, w którym 48-letni Krzysztof P., znany rzeszowski chirurg, po pijanemu potrącił 22-letniego mężczyznę. Policjanci lekarza nie zatrzymali.
O tej bulwersującej sprawie kilka dni temu napisał rzeszowski dziennik “Super Nowości”. Chodzi o wypadek, do którego doszło 19 grudnia 2017 roku na ul. Krzyżanowskiego w Rzeszowie. Poszkodowanym jest 22-letni Kamil Stadnik z Jarosławia, który w szpitalu leży sparaliżowany i oddycha za niego respirator.
Jak się okazało, Kamila potrącił 48-letni Krzysztof P., znany rzeszowski chirurg, który feralnego dnia siedział za kierownicą subaru. Lekarz miał 0,72 promila alkoholu w organizmie. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, nie zatrzymali sprawcy wypadku, a po trzech miesiącach od zdarzenia chirurgowi do tej pory nie przedstawiono zarzutów.
Kamil Stadnik w szpitalu walczy o życie – ma uraz kręgosłupa i uszkodzony rdzeń kręgowy. Policyjne postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie, która o samym wypadku dowiedziała się dopiero pod koniec grudnia, gdy policja przesłała do prokuratury wniosek o zatrzymanie lekarzowi prawa jazdy.
Po publikacji w “Super Nowościach” szefostwo Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie w trybie natychmiastowym zażądało akt śledztwa. – Po analizie zapadła decyzja, że postępowanie zostanie do nas przeniesione – mówi Edyta Lenart, rzecznik rzeszowskiej PO.
Jej szef Łukasz Harpula spotkał się w tej sprawie z kierownictwem Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie i funkcjonariuszami drogówki, którzy zajmowali się wyjaśnieniem okoliczności wypadku. – Jeszcze zanim ta sprawa do nas trafiła, Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie wytknęła policjantom, że błędem było niezatrzymanie sprawcy – twierdzi prokurator Lenart.
– Powołaliśmy biegłych, którzy mają dokonać rekonstrukcji wypadku. Ponadto, w oddzielnym postępowaniu badamy, czy nadzór Prokuratury Rejonowej nad postępowaniem prowadzonym przez policjantów był prawidłowy – dodaje rzecznik prokuratury.
Prokuratura zapowiada, że decyzja o tym, czy lekarzowi zostaną przedstawione zarzuty, zapadnie w ciągu kilku najbliższych dni.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.



![Nielegalna bimbrownia na Podkarpaciu zlikwidowana. 66-latkowi grozi więzienie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/bimbrownia-podkarpacie3-218x150.jpg)



![Pożar karczmy w Kraczkowej. Ogień znów uderzył w znane miejsce przy trasie Rzeszów – Łańcut [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/pozar-karczma-pod-strzecha-osp-218x150.jpg)


![Tusk w Rzeszowie. Premier ogłosił, że Polska i Ukraina zbudują “armadę dronową” [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/expo-ukraina-rzeszow-tusk-2-218x150.jpg)




![Nowa droga w Rzeszowie potwierdzona. Ten łącznik ma zmienić układ komunikacyjny [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/ropczycka-2-218x150.jpg)

![Rzeszów centrum rewolucji dronowej. Podpisano umowę, która zmieni polską obronność [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/Podkarpackie-Centrum-Kompetencji-umowa-rzeszow-2-218x150.jpg)
![Nowy kompleks sportowy w Rzeszowie nabiera kształtów. Zobaczcie co powstaje przy VIII LO [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/nowe-boiska-8lorzeszow-6-218x150.jpg)
![Dramatyczne starcie z prawami fizyki na łuku drogi. Kolejny wypadek motocyklisty [ZDJĘCIA] motocyklista](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/motocyklist-wypadl-z-drogi-03-218x150.jpg)
![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)







![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)



![W hołdzie nauczycielce z Rzeszowa. Wyjątkowa ławeczka w Ogrodach Bernardyńskich [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/aaaaaa-218x150.jpg)

![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)



![Niepokojące nagranie z Rzeszowa. Sekunda od tragedii na Podwisłoczu [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/niebezpieczna-sytuacja-podwislocze1-218x150.jpg)



![Nowa droga w Rzeszowie potwierdzona. Ten łącznik ma zmienić układ komunikacyjny [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/ropczycka-2-324x235.jpg)