1 lipca Ryanair wznowił loty do Wielkiej Brytanii oraz Irlandii z Portu Lotniczego w Jasionce. W środę wystartowały pierwsze samoloty do Londynu i Manchesteru. W kolejnych dniach ruszą połączenia do Bristolu, East Midlands i Dublina.
– Wznawiane połączenia od lat cieszą się ogromną popularnością – twierdzi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”. – Od czasu “zamrożenia” międzynarodowych połączeń lotniczych tysiące ludzi nie mogło powrócić do swoich miejsc pracy na Wyspach czy wylecieć na zaplanowany urlop w Polsce. Teraz staje się to możliwe.
– Jesteśmy w pełni gotowi do wznowienia lotów, tak aby podróże znowu odbywały się sprawnie a przede wszystkim bezpiecznie – zapewnia Hamryszczak.
Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety na podróż z Polski w lipcu i w sierpniu już od 69 zł. Rezerwacja biletów w promocyjnych cenach trwa do poniedziałku (6 lipca) na ryanair.com.
– Nasz rozkład z Rzeszowa na lato 2020 będzie liczył 5 kierunków. Jesteśmy przekonani, że przewiezienie tysięcy pasażerów pobudzi gospodarkę w regionie i pomoże uratować tak wiele lokalnych miejsc pracy – mówi Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanaira w Europie Środkowo-Wschodniej i na Bałkanach.
Ryanair, który wznowił połączenia po prawie 4-miesięcznej przerwie, ze względów epidemiologicznych, zachęca pasażerów do ograniczenia liczby przewożonych bagaży rejestrowanych. Dodatkowo, rekomenduje korzystanie z odprawy online oraz zapisanie karty pokładowej w smartfonie.
Każdy posiadacz biletu po wejściu do terminalu będzie poddany bezdotykowemu pomiarowi temperatury ciała. W terminalu oraz samolocie pasażerowie zobowiązani są do ustaw i nosa, np. maseczką lub chustą.
Wszystkie samoloty Ryanaira są wyposażone w filtry powietrza HEPA a powierzchnie wewnętrzne samolotów są dezynfekowane. Przedstawiciele lotniska apelują również do utrzymywania minimum 1,5-metrowego dystansu w terminalu.
Aktualnie z lotniska w Jasionce dwa razy dziennie – rano i wieczorem – odlatują samoloty do Warszawy, a raz w tygodniu, w sobotnie popołudnie do Gdańska. Od 3 lipca wystartują również letnie połączenia sezonowe do Zadaru, Barcelony, Salonik i Burgas.
Trwają rozmowy odnośnie terminu ponownego uruchomienia lotów z Rzeszowa do Monachium przez niemiecką Lufthansę.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl
![Niedźwiedź w centrum miasta. Mieszkańcy przerażeni spacerem drapieżnika [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/niedzwiedzi-przemysl-218x150.jpg)



![Pijani rodzice za kierownicą na Podkarpaciu. W autach wieźli małe dzieci [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/pijani-rodzice-kierowcy-218x150.jpg)




![Młoda sarenka wpadła do głębokiej pułapki. Odkryta studzienka czekała na ofiarę [ZDJĘCIA] sarenka w studni](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/sarenk-05-e1781550382248-218x150.jpg)




![Burza wokół konsolidacji szpitala w Mielcu z USK w Rzeszowie. Radni zamknęli się przed protestującymi [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/szpital-mielec2-218x150.jpg)
![Wielofunkcyjny kompleks sportowy przy ul. Wyspiańskiego ukończony [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/vvvv-218x150.jpg)

![Mieszkańcy Rzeszowa mają dość. Po latach obietnic wyszli na tory i żądają bezpiecznego przejścia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/tory-zawiszy-rzeszow5-218x150.jpg)



![Gumowe ronda w Rzeszowie już działają. Czy eksperyment za 40 tysięcy sprawdza się? [FILM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/gumowa-ronda-rzeszow-pierwsz-test-poniedzialek-01-218x150.jpg)
![II Zlot Zabytkowych Autobusów w Rzeszowie przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zlot-autobusow-rzeszow2026-5-218x150.jpg)








![“Elektronik” w Rzeszowie zyskuje potężnego partnera. Współpraca otworzy uczniom drzwi do kariery [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/elektronik-rzeszow-umowa0-218x150.jpg)
![Pięści i kopnięcia w ruch. Sukces studentki WSPiA w kickboxingu. Złoty medal! [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/Nowy-projekt-2-218x150.jpg)

![Szkoła w Rzeszowie za 20 milionów gotowa. Teraz czas na odbiór inwestycji [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/Szkola-Podstawowa21Rzeszow-2-218x150.jpg)
![Letni sezon nad wodą na Podkarpaciu wystartował. Trzy kąpieliska w regionie już są otwarte [LISTA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zwirownia-rzeszow1-218x150.jpg)



![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)





![Niedźwiedź w centrum miasta. Mieszkańcy przerażeni spacerem drapieżnika [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/niedzwiedzi-przemysl-100x70.jpg)


![Wielofunkcyjny kompleks sportowy przy ul. Wyspiańskiego ukończony [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/vvvv-324x235.jpg)