Zdjęcie: Materiały prasowe

Do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Bułgarii będzie można latać w lipcu i sierpniu z lotniska w Jasionce. Połączenia sezonowe uruchomią Polskie Linie Lotnicze LOT. 

W środę narodowy przewoźnik ogłosił letnią siatkę połączeń. LOT zainauguruje połączenia z Jasionki do Burgas i Salonik w piątek 3 lipca, dzień później wystartuje pierwszy samolot do Zadaru, zaś 5 lipca podróżni po raz pierwszy udadzą się w podróż z Jasionki do Barcelony. Połączenia będą raz w tygodniu do końca sierpnia.

– Wierzę, że nowe trasy spotkają się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Podkarpacia – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”. 

Nowe wakacyjne trasy zaoferowane przez LOT, to nie tylko ukłon w stronę rodzimych pasażerów, ale także możliwość promocji walorów turystycznych Podkarpacia wśród zagranicznych turystów z południa Europy – uważa Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki. 

Aktualnie z lotniska w Jasionce dwa razy dziennie – rano i wieczorem – odlatują samoloty do Warszawy, a raz w tygodniu, w sobotnie popołudnie do Gdańska. Od lipca część połączeń przywraca irlandzki Ryanair. Władze podrzeszowskiego portu prowadzą rozmowy na temat ponownego uruchomienia lotów z Rzeszowa do Monachium przez Lufthansę. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama