Popołudniowy ruch zamienił się w scenę groźnego karambolu. Jedna chwila nieuwagi wystarczyła, by doszło do zderzenia czterech samochodów. Skutki odczuli kierowcy, a droga została sparaliżowana na długie minuty.
Do zdarzenia doszło w jednym z najbardziej ruchliwych punktów miasta.
Chwila nieuwagi i efekt domina
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 18:00 na al. Armii Krajowej. Według wstępnych ustaleń policji, jeden z kierowców nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu, co zapoczątkowało serię uderzeń.
– Niezachowanie ostrożności, które doprowadziło do najechania na tył pojazdu poprzedzającego, było przyczyną wczorajszego wypadku na al. Armii Krajowej. W wyniku zderzenia czterech pojazdów, dwie osoby trafiły do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi – informuje podkomisarz Magdalena Żuk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.
Siła uderzenia była na tyle duża, że kolejne samochody wpadały na siebie jak w klasycznym efekcie domina. To pokazuje, jak niewielki błąd może w ułamku sekundy doprowadzić do poważnych konsekwencji na drodze.

Zderzenie czterech pojazdów
Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 39-letni kierowca hyundaia poruszał się prawym pasem w kierunku ul. Lwowskiej. W pewnym momencie nie zdążył wyhamować i uderzył w tył subaru, co zapoczątkowało kolejne kolizje.
Subaru zostało zepchnięte na nissana, a ten uderzył w toyotę. W efekcie wypadek objął aż cztery pojazdy, a zniszczenia były widoczne na całym odcinku drogi. Tego typu zdarzenia należą do szczególnie niebezpiecznych, ponieważ często trudno przewidzieć ich dalszy przebieg.

Ranni kierowcy i akcja służb
W wyniku zdarzenia do szpitala trafili dwaj kierujący – sprawca kolizji oraz 44-letni kierowca subaru. Ich stan nie został szczegółowo ujawniony, jednak konieczność hospitalizacji wskazuje na powagę sytuacji.
Na miejscu pracowała policyjna ekipa wypadkowa, która zabezpieczała ślady i dokumentowała przebieg zdarzenia. Działania służb trwały do wieczora, a jeden z pasów ruchu był zablokowany aż do godziny 20:00, powodując utrudnienia dla kierowców wracających do domów.
Ostrożność to podstawa
Wypadek na al. Armii Krajowej to kolejny przykład, jak kluczowe znaczenie ma zachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami, szczególnie w godzinach szczytu. Nawet przy umiarkowanej prędkości brak koncentracji może doprowadzić do groźnych zdarzeń.
Policja przypomina, że jazda w mieście wymaga nie tylko przestrzegania przepisów, ale także przewidywania zachowań innych uczestników ruchu. Wystarczy chwila nieuwagi, by zwykła podróż zamieniła się w dramatyczne wydarzenie.
Czytaj więcej:
Alarm bombowy na lotnisku Rzeszów-Jasionka. Do akcji wkroczyła Straż Graniczna
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.
![Wypadek na S19 w Stobiernej. Droga Rzeszów – Lublin całkowicie zablokowana [AKTUALIZACJA] policja](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/policjas19-218x150.jpg)

![Karambol w Rzeszowie. Cztery auta rozbite, ranni wylądowali w szpitalu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/karambol-rzeszow-armii-krajowej2-218x150.jpg)



![Pożar karczmy w Kraczkowej. Ogień znów uderzył w znane miejsce przy trasie Rzeszów – Łańcut [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/pozar-karczma-pod-strzecha-osp-218x150.jpg)










![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)
![Dramatyczne starcie z prawami fizyki na łuku drogi. Kolejny wypadek motocyklisty [ZDJĘCIA] motocyklista](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/motocyklist-wypadl-z-drogi-03-218x150.jpg)
![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)







![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)



![W hołdzie nauczycielce z Rzeszowa. Wyjątkowa ławeczka w Ogrodach Bernardyńskich [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/aaaaaa-218x150.jpg)
![Ogólnopolska parada „Turki 2026” na Podkarpaciu. Impreza przyciągnęła tłumy [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/turki55-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)





![Wypadek na S19 w Stobiernej. Droga Rzeszów – Lublin całkowicie zablokowana [AKTUALIZACJA] policja](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/policjas19-100x70.jpg)


