Reklama

Twój Ruch – Europa Plus zaprezentował podkarpacką listę kandydatów do europarlamentu. Z 10 miejsca wystartuje Aleksander Kwaśniewski, ale to nie były prezydent RP, a politolog i rolnik z Warszawy. Na czele listy Marta Niewczas.

[Not a valid template]

 

Nie Marta Niewczas, liderka listy Twojego Ruchu – Europy Plus, przyciągnęła na niedzielną konferencję dziennikarzy, ale nazwisko Kwaśniewskiego. Niewczas w czwartek na swoim Facebooku napisała, że na prezentacji kandydatów będzie „niespodzianka”, a miał nią być Aleksander Kwaśniewski. Tylko naiwni sądzili, że były prezydent RP wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego i to jeszcze z Podkarpacia. Zabieg marketingowy z nazwiskiem się udał.

Kwaśniewski na podkarpackiej liście do europarlamentu wystartuje z ostatniego – 10 miejsca. Pochodzi z Warszawy. Mówi, że zbieżność nazwisk z byłym prezydentem RP jest przypadkowa.

Aleksander Kwaśniewski, który startuje w wyborach do PE, przez pięć lat działał w samorządzie. Urodził się w 1966 roku, ukończył politologię na Uniwersytecie Warszawskim, był nauczycielem w szkole podstawowej oraz średniej. Obecnie prowadzi działalność rolniczą, którą planuje prowadzić również na Podkarpaciu.

– Nieważne, skąd się pochodzi, tylko to, co się sobą reprezentuje i ile można dać z siebie innym – mówił Aleksander Kwaśniewski. – Ważne jest również, że to właśnie za prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego Polska wstąpiła w szeregi Unii. Musimy o tym pamiętać, bo to nas zobowiązuje do działania – mówił Kwaśniewski.

Listę kandydatów Twojego Ruchu – Europy Plus z Podkarpacia do europarlamentu zaprezentował prof. Jan Hartman, który sam staruje w wyborach, ale z listy małopolskiej. – Chociaż Europa Plus jest bytem nowym na scenie politycznej, to wierzę, że pokażemy, że lewica to właśnie my. Dołożymy starań by polska przestała padać łupem prawicy – mówił prof. Hartman. – Podkarpacie najwięcej skorzystało z wejścia Polski do Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że mieszkańcy tego regionu zrozumieli, że są Europejczykami.

W całym kraju partia wystawiła 130 kandydatów. Na podkarpackiej liście przeważają przedsiębiorcy i biznesmeni. Liderem jest Marta Niewczas, radna Rzeszowa, prawnik oraz sześciokrotna mistrzyni świata w karate tradycyjnym. – Nasza drużyna ma DNA zwycięzców, w tych ludziach istnieje wielki potencjał i wszyscy mają cechy liderów – mówiła o kandydatach Niewczas.

W krótkich słowach zaprezentowała program Twojego Ruchu – Europy Plus. – Praca dla ludzi, postęp, nowoczesne technologie oraz zaufanie i równość – mówiła Niewczas. – Wierzę, że razem możemy więcej. Na naszej liście występują tuzy intelektualne, ludzie, którzy może nie do końca mają doświadczenie polityczne, ale są przygotowani do tego, by godnie reprezentować Polskę w europarlamencie.

Oprócz Marty Niewczas na liście są:

2. Grzegorz Tereszkiewicz z Rzeszowa, działa w organizacjach pozarządowych, specjalista w tzw. trzecim sektorze

3. Ewa Wasiewicz z Przemyśla, przedsiębiorca, asystentka posłanki Twojego Ruchu Małgorzaty Marcinkiewicz

4. Mariusz Piotr Sidor z Rzeszowa, specjalista branży PR, marketingowiec, były dyrektor wydziału promocji Urzędu Miasta w Rzeszowie

5. Justyna Skalska z Rzeszowa, przedsiębiorca, rzecznik Twojego Ruchu na Podkarpaciu

6. Dariusz Baran, przedsiębiorca z Leżajska

7. Grażyna Szelc z Krosna, anglistka i przedsiębiorca, członkini Partii Demokratycznej

8. Wacław Bar z Przeworska, biznesmen z branży rolniczej

9. Beata Puchalik z Jasła, pielęgniarka oraz przedsiębiorca

10. Aleksander Kwaśniewski

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.