Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

19-letni Oleksander S., który ma związek ze zranieniem nożem dwóch Ukraińców w Rzeszowie, jest już w rękach policjantów. 

– Poszukiwany od wczoraj 19-letni obywatel Ukrainy zgłosił się dzisiaj rano na komisariat policji w Rzeszowie. Mężczyzna został zatrzymany – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Tomasz Kozak, szef Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, w sobotę powiedział nam, że policjanci pojechali do szpitala przesłuchać jednego z Ukraińców, który odniósł lżejsze obrażenia.

– Od tych czynności uzależnione są dalsze kroki. Czekamy na decyzje lekarzy, czy wydadzą zgodę na przesłuchanie. Zatrzymanemu zaś 19-latkowi prawdopodobnie przedstawimy zarzut usiłowania podwójnego zabójstwa – powiedział nam prokurator Kozak. 

Do południa śledczy przewidywali, że decyzje w tym zakresie powinny zapaść jeszcze w sobotę. Po południu okazało się, że postanowienia o przedstawieniu zarzutów Ukraińcowi należy się spodziewać w niedzielę. Na sobotę zaplanowano zaś wizję lokalną. 

Oleksander S. jest podejrzewany o atak nożem na swoich kolegów z Ukrainy, z którymi wynajmował jedno z mieszkań na alei Rejtana w Rzeszowie. Z czwartku na piątek ok. 3:00 w nocy doszło tam do bójki między trzema Ukraińcami. Dwaj mężczyźni w wieku 19 i 21 lat zostali ugodzeni nożem. W poważnymi stanie trafili do szpitala. 

Sprawca, po zdarzeniu, uciekł z mieszkania, policja wszczęła poszukiwania, po południu opublikowała zdjęcie 19-letniego Oleksandra S., który ma związek ze zdarzeniem. Młody obywatel Ukrainy w sobotę postanowił oddać się w ręce policjantów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: