Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama
MPK wystawiło do wiatru pasażerów, którzy chcieli w piątek skorzystać z miejskich autobusów kursujących na “Ekogalę” w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce.

 
Na czas dwudniowej (6-7 grudnia) “Ekogali” Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie uruchomił bezpłatną linię “Eko”, której autobusami można dojechać na imprezę. Autobusy, obsługiwane przez MPK, jeżdżą na trasie Rejtana – Jasionka CWK o godz. 10:25; 12:45 i 14:55, powrót o godz. 9:45; 12:05; 14:15; 15:35 i 16:45.
 
Druga trasa “Eko” to Mikołajczyka – Jasionka CWK. Autobusy wyjeżdżają o godz. 9:15; 11:40; 13:45; 14:35; 15:30 i 16:20, kursy powrotne zaplanowano na godzinę 11:00; 13:20; 15:00 i 16:45. Autobusy zatrzymują się na wybranych przystankach na trasie przejazdu.
 
W piątek, ok. godz. 13:00, linią “Eko” do Jasionki nie było jednak szans dojechać, ponieważ… autobus nie przyjechał, a kolejny mocno się spóźnił, o czym poinformowali nas Czytelnicy Rzeszów News. 
 

“Kurs z godziny 13:01 sprzed szpitala na ul. Lubelskiej nie został zrealizowany, o czym nie informowały tablice świetlne. Po długim oczekiwaniu na wspomniany autobus postanowiłam zadzwonić do ZTM, gdzie poinformowano mnie, że kurs jest odwołany, ponieważ były korki i nie opłacało się autobusu w ogóle wysyłać w trasę” – napisała do nas jedna z Czytelniczek. 

Kolejny kurs miał odbyć się o godz. 13:52. Okazało się, że autobus się spóźni z powodu utrudnień po wypadku w Trzebownisku.

“Zarówno pasażerów, jak i organizatorów, którzy zapłacili ZTM za organizowanie kursów, ZTM ma po prostu gdzieś. Pasażerowie zachęcani wcześniej do korzystania z kursów autobusów linii “Eko” mogą sobie marznąć na przystankach zachęceni, by udać się na targi transportem zbiorowym zamiast własnym…” – dodają rozżaleni Czytelnicy. 

W MPK potwierdzono nam, że w piątek po 13:00 były problem z linią “Eko”. – Autobus na parkingu w Jasionce został zastawiony przez samochody osobowe. Dopiero przy pomocy policji udało się “uwolnić” autobus – mówił nam dyspozytor rzeszowskiego MPK. 

– W wyniku wypadku w Trzebownisku był także zablokowany jeden pas ruchu, co także wpłynęło na punktualność autobusów. W wyniku dużych opóźnień rzeczywiście jeden z kursów “wypadł” – usłyszeliśmy w MPK. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: