Zdjęcie: Pixabay

Podcasty przeciw przemocy domowej z udziałem podkarpackich ekspertów z zakresu psychologii, prawa, ratownictwa medycznego czy kryminalistyki oraz opiekunek społecznych i duchownych.

TAK dla pomocy, NIE dla przemocy domowej

W ramach akcji powstało powstało m.in. osiem podkastów, w których występują podkarpaccy eksperci. Przygotowaniem akcji zajęła się Fundacja „Pogody Ducha”, która zrealizowała działania przy wsparciu z budżetu Województwa Podkarpackiego, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie. 

Bite dziecko bardziej posłuszne? 

Jak wskazuje Fundacja „Pogody Ducha” nie jest prawdą, że bite dziecko będzie bardziej posłuszne, maltretowana żona nie będzie zdradzać, a poniewierany mąż będzie bardziej dbał o swoją żonę.

Przeciwnie! Przemoc upokarza, powoduje nieobliczalne szkody społeczne i wielkie cierpienie. Rodzi nienawiść, chęć zemsty oraz kształtuje niesprawiedliwe wzorce zachowania.

Nie bądź obojętny na przejawy przemocy wokół Ciebie. Reaguj! Podcast zrealizowano w ramach projektu „TAK dla pomocy, NIE dla przemocy domowej” przez rzeszowską Fundację Pogody Ducha. 

Podcasty przeciw przemocy domowej

W ramach akcji zrealizowano osiem ponad półgodzinnych podkastów, które poruszają kluczowe zagadnienia związane z przemocą domową. Tematyka podkastów:    

  • Przemoc domowa – fakty i mity
  • Rodzaje przemocy domowej
  • Przemoc wobec dzieci 
  • Przemoc domowa – formy i fazy 
  • Przeciwdziałanie przemocy przez otoczenie
  • Pokrzywdzeni przez przemoc domową
  • Niebieska karta
  • Uzależnienia a przemoc domowa.

16 dni przeciwko przemocy

Akcja trwa od 25 listopada do 10 grudnia br. w ramach międzynarodowej kampanii „16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć”. To inicjatywa organizowana przez Center for Women’s Global Leadership, która jest poświęcona wspieraniu działań na rzecz zlikwidowania wszelkich form przemocy wobec kobiet.

(red)

Czytaj więcej:

„Techstorie–rozmowy o technologiach” podcastem roku 2024 [ZDJĘCIA]

Reklama