Boisko Stadionu Miejskiego pod grubą warstwą śniegu. Montowane są nowe maszty [FOTO]

0
Reklama

Trwa modernizacja Stadionu Miejskiego w Rzeszowie, którą utrudniają śnieg i mróz. Zgodnie z planem idzie jednak montaż nowych masztów oświetleniowych. 

 

Początkiem grudnia poinformowaliśmy, że rozpoczęła się przebudowa Stadionu Miejskiego w Rzeszowie. Jej celem jest dostosowanie obiektu do wymogów Fortuna 1. Ligi. Oznacza to montaż nowego oświetlenia o natężeniu 1600 luksów oraz wymianę murawy i instalację jej podgrzewania. 

Modernizacja oświetlenia wymagała demontażu 52-metrowych słupów, z których oświetlano stadion od 1974 roku. Historyczne maszty usunięto w połowie stycznia. Fragment jednego z nich – mimo początkowego zamieszania – pozostanie na Stadionie Miejskim. Na zachowanie jupitera złożyli się klub i kibice

Maszty tak, murawa nie

Aktualnie ustawiane są nowe 61-metrowe maszty. Dwa zamiast czterech, bo część jupiterów zostanie zamontowana na dachu trybuny wschodniej. 

– Na miejscu jest dźwig, montowane są kolejne elementy słupów. Prace idą zgodnie z planem – mówi Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

Trudniejsza sytuacja panuje na boisku, które przykryte jest grubą warstwą śniegu. Tam roboty stanęły. – Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować nowe maszty, ale przy tak intensywnych opadach układanie trawy zdecydowanie mija się z celem – wyjaśniał nam w czwartek także Artur Gernand. 

To wtedy przekazaliśmy, że modernizacja stadionu opóźni się ze względu na niekorzystne warunki pogodowe. Inwestycja zostanie oddana niezgodnie z planem – 25 lutego, a dopiero w połowie marca, a i to przy założeniu, że zima niebawem odpuści. 

Rzeszowskie kluby szukają więc obiektów, na których będą mogły rozegrać pierwsze mecze rudny wiosennej. 2-ligowa Stal Rzeszów przeniesie się do Stalowej Woli. Resovia, która walczy o utrzymanie w 1 lidze, stara się o warunkową licencję na grę przy ul. Wyspiańskiego.

Koszt: 11 mln zł

Za modernizację Stadionu Miejskiego w Rzeszowie miasto zapłaci blisko 11 milionów złotych. Przebudowę wykonuje firma Ada-Light z Gostynina. Prace, oprócz montażu oświetlenia, wymiany murawy i instalacji jej podgrzewania, obejmują też budowę nowego punktu kasowego. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: