Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

W czwartek Kościół katolicki będzie świętować Boże Ciało. Obchody, które tradycyjnie uświetniają wielka procesja i koncert Jednego Ciała Jednego Ducha, będą w tym roku wyglądać inaczej. Przez koronawirusa.

11 czerwca centralne uroczystości w Rzeszowie odbędą się w kościele katedralnym. Procesja, w której Śródmieściem przechodzą tysiące wiernych, ze względów bezpieczeństwa została odwołana, o czym pisaliśmy już TUTAJ

Kuria rzeszowska zaznacza, że zgodnie z rządowym rozporządzeniem w odniesieniu do zgromadzeń liturgicznych, a do takich należy procesja, nie obowiązuje limit uczestników. 

Jednocześnie przyznaje, że nie jest w stanie zadbać o bezpieczeństwo tak wielu osób. – Pozostawimy parafiom urządzanie małych procesji u siebie – mówił nam niedawno ks. Tomasz Nowak, rzecznik rzeszowskiej kurii.

Kuria zaleca organizowanie procesji na terenach przykościelnych. „Uczestnicy procesji mają mieć zakryte usta i nos albo zachować między sobą odległość 2 metrów” – czytamy w komunikacie. 

W Rzeszowie jedną z procesji poprowadzi bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej. Odbędzie się ona po mszy świętej w katedrze rzeszowskiej o godz. 12.00, której biskup Wątroba będzie przewodniczyć.

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który tradycyjnie odbywał się w Parku Sybiraków, po zakończonych obchodach kościelnych zagra on-line, pokaże go m.in. telewizja Trwam

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama