Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Czekacie na rzeszowski festiwal Breakout Days 2021? Sprawdźcie, jak można zdobyć wejściówki na koncerty.

Breakout Days 2021 odbędzie się w dniach 16-18 września. To 12. edycja festiwalu, który jest poświęcony nieżyjącemu Tadeuszowi Nalepie, założycielowi Breakoutu. Nalepa urodził w 1943 r. w Zgłobniu k. Rzeszowa. Pierwsze koncerty dawał w rzeszowskich lokalach.

Organizatorem Breakout Days jest Estrada Rzeszowska. Wcześniej informowaliśmy, że jedną z gwiazd muzycznych będzie Ørganek. Na festiwalu zagra także Gary Moore Tribute Band.

W pierwszy dzień imprezy (16 września) w Wojewódzkim Domu Kultury przy ulicy Okrzei wystąpią: Tomasz Organek, Wojtek Cugowski, Kajetan Galas – laureat w kategorii “organy” według ankiety krytyków magazynu Jazz Forum w 2020 roku, oficjalny artysta Hammond Polska i Hammond Europe, Bartosz Łęczycki – uznawany za najlepszego harmonijkarza w Polsce, Piotr Nalepa oraz zespół Nie-Bo + trzyosobowa sekcja dęta.

Bilety na koncert w WDK, który rozpocznie się o 20:00, kosztują 30 zł, do kupienia na ekobilet.pl – TUTAJ

Jeżeli komuś specjalnie zależy na tym, by zobaczyć Ørganka na żywo, to będzie miał taką okazję także w drugi dzień festiwalu (17 września). Tego dnia, o godz. 19:00, odbędzie się koncert plenerowy na parkingu przy rzeszowskiej hali Podpromie. Wystąpi tam także Nie-Bo + Piotr Nalepa. Koncert jest darmowy, nie obowiązują wejściówki.

– Do strefy koncertowej wejdzie tyle osób, na ile pozwalają przepisy sanitarne – informuje Estrada Rzeszowska. W drugi dzień festiwalu odbędzie jeszcze jeden koncert. O godz. 22:00 w WDK rozpocznie się koncert Laboratorium. Bezpłatne wejściówki można pobrać ze strony Estrady Rzeszowskiej – TUTAJ.

Trzeci dzień Breakout Days (18 września) rozpocznie film “Zabij to i wyjedź z tego miasta” w kinie Zorza o 17:30. To obsypana nagrodami animacja Mariusza Wilczyńskiego – przejmująca opowieść o czasie i przemijaniu. Reżyser wspomina swoich rodziców i najlepszego przyjaciela Tadeusza Nalepę, którego muzyką zilustrował filmowy obraz.

Film jest przeznaczony dla widzów 16+. Bezpłatne wejściówki znajdziecie TUTAJ. Główną atrakcją ostatniego dnia festiwalu będzie koncert Gary Moore Tribute Band na parkingu przy Biurze Wystaw Artystycznych (między synagogami), początek o godz. 20:00. Wstęp wolny, nie obowiązują wejściówki. Wejdzie tyle osób, na ile pozwalają przepisy sanitarne. 

Częścią Breakout Days 2021 będzie także “Gramy dla Nalepy”. Przy pomniku Nalepy przy ulicy 3 Maja, jak co roku, 18 września o godz. 16:00 zgromadzą się gitarzyści, by wspólnie odegrać utwór „Kiedy byłem małym chłopcem”. Tym razem wspólne granie będzie możliwe dwutorowo – przy pomniku i online. O szczegółach przeczytacie TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: