Fot. Policja.pl
Reklama

Zdzisław Sudoł został wybrany na nowego dyrektora Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Rzeszowa. Sudoł to były szef miejskiej i wojewódzkiej policyjnej drogówki w Rzeszowie.

Stanowisko dyrektora Wydziału Komunikacji pozostawało wolne od 25 maja, kiedy zrezygnowała z niego dotychczasowa dyrektor Ewa Depa. Jej dymisja miała związek z oskarżeniami o mobbing, które padły ze strony pracowników wydziału, o czym pisaliśmy jako pierwsi

Ze skargą zapoznał się prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc. Ewa Depa została wezwana do jego gabinetu. Po rozmowie z prezydentem złożyła rezygnację.    

Konkurs na nowego dyrektora wydziału komunikacji miasto ogłosiło 27 maja. – 13 osób, które do niego przystąpiło, spełniały wymogi ratusza. Największą liczbę punktów uzyskał Zdzisław Sudoł i to on zostanie nowym dyrektorem – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Sudoł jest byłym policjantem. Pracował w wydziałach ruchu drogowego m.in. w komendzie miejskiej i wojewódzkiej w Rzeszowie, a także w komendzie głównej w Warszawie. Stanowisko dyrektora Wydziału Komunikacji UM obejmie na początku lipca. 

– Podobno nowy dyrektor jest bardzo sympatyczny i, co najważniejsze, kulturalny. Jesteśmy dobrej myśli – mówią nam nieoficjalnie pracownicy Wydziału Komunikacji. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama