Do 12 września trwają zapisy do rzeszowskiej Gry Miejskiej „Wehikuł Czasu”. Dla trzech najlepszych zespołów przewidziano nagrody.

Grę Miejską „Wehikuł Czasu” organizuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Może w niej wziąć udział młodzież gimnazjalna i ich opiekunowie. Zespoły mogą liczyć od 3 do 5 osób. Ważne, by co najmniej jedna osoba była pełnoletnia.

Gra odbędzie się 18 września. Jej uczestnicy wystartują o godz. 10:00 sprzed Oddziału dla Dzieci i Młodzieży WiMBP przy ul. Słowackiego 11.

Co czeka na uczestników historyczno-literackiej Gry Miejskiej? Rozwiązywanie zagadek, pokonywanie wyznaczonej trasy, rywalizacja drużynowa, atrakcyjne nagrody i historia Rzeszowa zaczerpnięta z książek Franciszka Kotuli – etnografa, historyka, folklorysty i muzealnika, informacje na temat Unii Europejskiej oraz kilka słów o literaturze.

Gra zorganizowana jest w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2015.

Pouczająca wędrówka

Zabawa rozgrywać się będzie w centrum Rzeszowa, w miejscach, które stanowią ważną część historii naszego miasta. Gracze podzieleni na drużyny będą mieli za zadanie odszukać określone punkty Gry w centrum Rzeszowa i rozwiązać zadania, a następnie w jak najkrótszym czasie zameldować się na mecie.

Rozmaite zagadki, zadania oraz wyznaczone punkty gry oprowadzą uczestników po centrum Rzeszowa i pokażą wybrane miejsca, pomniki, budynki, zabytki, które istniały w przeszłości, a zostały zburzone, zniszczone lub utracone w okresie działań wojennych (podczas II wojny światowej).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Będzie to zabawa, ale także pouczająca wędrówka po zakątkach i historii miasta Rzeszowa oraz doskonały sprawdzian z wiedzy o historii Rzeszowa, literatury oraz Unii Europejskiej. Uczestnicy Gry mogą korzystać ze wszystkich dostępnych źródeł wiedzy.

– Europejska Gra Miejska ma na celu zaktywizowanie i zachęcenie mieszkańców województwa podkarpackiego do pogłębiana wiedzy o Rzeszowie, literaturze, a także o Unii Europejskiej poprzez zabawę – tłumaczy Agnieszka Dworak z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Gdzie się zgłaszać?

Dla trzech pierwszych zespołów, które najszybciej pokonają trasę czekają nagrody w postaci bonów. Organizatorzy przewidują również upominki dla wszystkich uczestników zabawy.

Aby wziąć udział w Grze Miejskiej należy wypełnić formularz, który dostępny jest TUTAJ i wysłać go na adres e-mail: oddzial@wimbp.rzeszow.pl, lub pocztą: Oddział dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie, ul. Słowackiego 11, 35-310 Rzeszów. Zgłoszenia także telefonicznie: 17 8669 457, 17 8669 456. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 12 września.

Regulamin Gry Miejskiej możecie sprawdzić TUTAJ. Dorośli muszą wyrazić pisemną zgodę na udział w zabawie osób niepełnoletnich (formularz TUTAJ) oraz wypełnić deklarację, że biorą za nich odpowiedzialność (formularz TUTAJ).

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama