Zdjęcie: Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa

60 dodatkowych miejsc powstało w rzeszowskich żłobkach. Na osiedlu Budziwój powstała też nowa filia żłobka „Calineczka”, która przyjmie 25 dzieci. 

Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, odpowiedzialna za edukację, przypomina, że Rzeszów jest jednym z dwóch miast w całej Polsce, które mają dodatni przyrost naturalny, a to motywacja, by rozwijać bazę żłobkową, przedszkolną i szkolną. 

– Żeby nasze dzieci mogły przebywać i uczyć się w coraz lepszych warunkach – mówi Krystyna Stachowska. 

W poniedziałek o 60 zwiększyła się liczba miejsc w rzeszowskich żłobkach. To pozwoliło na przyjęcie maluchów, które czekały na listach rezerwowych. Dodatkowo, tego samego dnia na os. Budziwój otwarto filię „Calineczki”, czyli żłobka nr 7.

Nowa placówka przy ul. Herbowej 3 pomieści 25 maluchów. Na funkcjonowanie filii miasto przeznaczyło 73 tys. zł. Znajdują się w niej m.in. bawialnia, sypialnia, łazienka, szatnia, kuchnia. UNICEF przekazał 250 tys. zł na kupno mebli, potrzebnego sprzętu czy zabawek.

Na zwiększenie liczby miejsc w pozostałych żłobkach UNICEF przekazał 226 tys. zł. Poniżej lista żłobków, w których zwiększono liczbę miejsc:

– Żłobek nr 1 przy ul. Pięknej – 3 miejsca

– Żłobek nr 3 przy ul. Rataja – 3 miejsca

– Żłobek nr 4 przy ul. Architektów – 3 miejsca

– Żłobek nr 5 przy ul. Wołyńskiej – 6 miejsc

– Żłobek nr 6 przy ul. Iwonickiej – 26 miejsc

– Żłobek nr 7 przy ul. Zielonej – 7 miejsc

– Żłobek nr przy ul. Pułaskiego – 3 miejsce

– Żłobek nr przy ul. Podwisłocze – 3 miejsca

– Żłobek nr przy ul. Starzyńskiego – 3 miejsca

– Żłobek nr 11 al. Krzyżanowskiego – 3 miejsca

Miasto przypomina też o „Rzeszowskim Bonie Żłobkowym”, z którego mogą korzystać rodzice dzieci uczęszczających do żłobków prywatnych. Miesięcznie można otrzymać 300 zł na pokrycie opłat. Bon przysługuje mieszkańcom Rzeszowa, niezależnie od dochodu. 

Zdjęcie: Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama