Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

W czwartek (25 maja) w Rzeszowie rozpoczynają się KultURalia 2017. Ulicami miasta przejdzie kolorowych korowód z udziałem studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Będą utrudnienia w ruchu.

Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, uczestnicy KultURaliów 2017 zbiorą się pod budynkiem głównym Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana. Stamtąd, ok. godz. 14:00, studenci wyruszą w kierunku Rynku.

Uczestnicy korowodu przejdą ulicami: Rejtana, Lwowską, Piłsudskiego, Grunwaldzką, Matejki i Słowackiego. Na Rynek korowód dotrze ok. 15:00.

Po uroczystościach, ok. 17:00, studenci wyruszą z Rynku w kierunku akademików przy ulicy Cichej. Przejdą ulicami: Słowackiego, Szopena, Kilara, Trasą Zamkową, ul. Podwisłocze, Kwiatkowskiego do ulicy Cichej, gdzie dotrą ok. 18:00.

Korowód studentów poruszać się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości policjanci będą przepuszczać kierujących z lewej strony pochodu.

– Na jego trasie funkcjonariusze blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch. Jednak w razie konieczności zamykać będą mijane przez studentów ulice – podała KMP Rzeszów.

Przemarsz studentów oznacza także, że mogą być opóźnione autobusy MPK, o czym poinformowała spółka:

14:00 – 15:00 – na ciągu al. Rejtana (od skrz. z al. Kopisto) – al. Lwowska – al. Piłsudskiego (do ul. Grunwaldzkiej);

17:15 – 18:00 – na ciągu ul. Szopena – Trasa Zamkowa – ul. Podwisłocze – ul. Kwiatkowskiego (do ul. Cichej).

Szczegółowy program koncertów w ramach KultURaliów 2017 możecie sprawdzić TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: