Zdjęcie: Materiały prasowe

Rzeszów ponownie dołącza do Czytaj PL. W aplikacji Woblink przez cały miesiąc za darmo 12 najświeższych tytułów popularnych i uznanych autorów, m.in. Mariusza Szczygła i Remigiusza Mroza.

Czytaj PL to największa w Polsce i na świecie akcja czytelnicza. W tym roku będzie szczególnie mocno obecna w przestrzeni wirtualnej. W rekordowej edycji Czytaj PL 2019 ponad 50 tys. użytkowników przeczytało książki aż 130 tysięcy razy.

Organizatorzy motywują miłośników książek do bicia kolejnych rekordów i zachęcają, by znowu czytać, oferując im w aplikacji Woblink 12 najświeższych tytułów popularnych i uznanych autorów, m.in. Dominiki Słowik, Mariusza Szczygła, Jakuba Małeckiego, Mikołaja Łozińskiego i Remigiusza Mroza. Akcja Czytaj PL wystartowała i potrwa cały miesiąc.

Idea tegorocznej odsłony przekornie odwołuje się do przymusu czytania – stawiając na hasło „znowu czytam” organizatorzy pokazują, że książki można chłonąć w każdej sytuacji.

Jak zawsze, 12 tytułów dostępnych jest za darmo w formie e-booków, a dodatkowo 10 z nich – w wersji audiobooków. W tym roku wprowadzono jeszcze jedną ważną nowość – wszystkie tytuły będą dostępne także w wersji na czytniki.

Pulę otwiera „Zimowla” Dominiki Słowik, laureatki Paszportu „Polityki” 2019 i finalistki Nagrody Literackiej Gdynia. Dla wszystkich fanów twórczości Jakuba Małeckiego atrakcją będzie jego przedostatnia powieść „Horyzont”. Ukłonem w stronę miłośników wielowątkowych powieści jest „Stramer” Mikołaja Łozińskiego, czyli historia losów żydowskiej rodziny w międzywojennym Tarnowie.

Fanów kryminałów i thrillerów do lektury skuszą: „Czarne morze” Karoliny Macios, „Zadra” Roberta Małeckiego, a także „Topiel” Jakuba Ćwieka oraz Remigiusz Mróz i jego „Głosy z zaświatów”.

Reporterski kunszt uhonorowanego podwójną Nagrodą Literacką „Nike” – od jury i czytelników – Mariusza Szczygła poznają ci, których udział w akcji Czytaj PL zachęci do sięgnięcia po zbiór „Nie ma”, w wersji audio czytany przez Maję Ostaszewską

Wojtek Drewniak zafunduje czytelnikom podróż w czasie, dzięki swojej książce „Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno – PRL”. Z kolei młodsi miłośnicy fantastyki będą mogli sięgnąć po książkę Pauliny Hendel „Strażnik”.

Stawkę tytułów Czytaj PL zamykają w tym roku dwie zagraniczne pozycje. Pierwszy z nich to poradnik Stefanie Stahl „Kochaj najlepiej jak potrafisz”. Drugi to „O czasie i wodzie”, rozpisana na wiele głosów opowieść, w której islandzki pisarz i poeta Andri Snær Magnason łączy esej z reportażem, osobistą historię ze staroislandzką literaturą, hinduską mitologią oraz refleksjami na temat postępującej katastrofy klimatycznej.

Lista dostępnych książek:

1. Jakub Ćwiek „Topiel” (Wydawnictwo Marginesy)

2. Wojtek Drewniak „Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno – PRL” (Wydawnictwo Znak)

3. Paulina Hendel „Strażnik” (We Need YA)

4. Mikołaj Łoziński „Stramer” (Wydawnictwo Literackie)

5. Karolina Macios „Czarne morze” (Wielka Litera)

6. Andri Snær Magnason „O czasie i wodzie” (Karakter)

7. Jakub Małecki „Horyzont” (Wydawnictwo SQN)

8. Robert Małecki „Zadra” (Czwarta Strona)

9. Remigiusz Mróz „Głosy z zaświatów” (Wydawnictwo Filia)

10. Dominika Słowik „Zimowla” (Wydawnictwo Znak)

11. Stefanie Stahl „Kochaj najlepiej jak potrafisz” (Wydawnictwo Otwarte)

12. Mariusz Szczygieł „Nie ma” (wydawnictwo Dowody na Istnienie)

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama