Zdjęcie: Youtube.com / Dagny Mikoś
Reklama

W 85. rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej Dagny Mikoś zagra koncert w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa. Aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej promuje debiutancki album „Dagny/Osiecka”.

O tym, że Dagny Mikoś planuje nagrać album, któremu patronuje Agnieszka Osiecka, informowaliśmy na początku roku. Aktorka prosiła wówczas o finansowe wsparcie i urządziła zbiórkę.

Ta zakończyła się dużym sukcesem, dzięki czemu Mikoś weszła wiosną do studia nagraniowego. Efektem sesji jest album „Dagny/Osiecka”, który zawiera dziesięć utworów – nowych aranżacji piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej.

Album ukaże się jesienią. Promować będzie go singiel „Nadzieja”, którego premierę zapowiedziano na pierwsze dni października. 

Zanim „Dagny/Osiecka” trafi do sprzedaży, Dagny Mikoś zaprezentuje debiutancki materiał na premierowym koncercie w G2A Arenie w Jasionce – 9 października o godz. 19:00. Tego dnia przypada 85. rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej.

– Płyta ukaże się dopiero po premierowym koncercie, tak więc publiczność będzie mieć doskonałą okazję, aby wcześniej poznać niesamowity, energetyczny materiał, który przygotowaliśmy – mówi Dagny Mikoś. 

Koncert ubarwią kostiumy Moniki Gładyś, zaprojektowane specjalnie na tę okazję, światła w reżyserii Valentina Pasichniuka, a także dźwięk zrealizowany przez Adriana Kasprzyka.

Autorem nowych aranżacji do piosenek Agnieszki Osieckiej jest Mikołaj Babula. Do zespołu Dagny Mikoś należą Bartek Bąk (perkusja) i Marcin Chatys (bas, moog). Opiekę nad wokalną warstwą projektu sprawuje trenerka śpiewu i wokalistka Dominika Kindrat. 

Dodatkowo na scenie w G2A Dagny Mikoś towarzyszyć będą Gaba Janusz oraz Mateusz Mikoś.

Bilety dostępne są na stronie internetowej sklepu Lada Rzeszowska. W pierwszej puli znalazło się 100 wejściówek w cenie 50 zł. 16 września w sprzedaży znajdzie się druga pula biletów – tym razem po 60 zł. Tuż przed koncertem, pod warunkiem, że pozwoli na to sytuacja pandemiczna, wypuszczona zostanie ostatnia pula biletów, po 75 zł.

Wydarzeniu patronuje Rzeszów News.

Zdjęcie: Damian Homa / materiały Dagny Mikoś

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: