Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Prezydent Konrad Fijołek pracuje już z pełnym zapleczem wiceprezydentów Rzeszowa. Od poniedziałku w ratuszu jest już Dariusz Urbanik.

Konrad Fijołek trójkę swoich zastępców zaprezentował oficjalnie 7 lipca br. Jako pierwsza pracę na stanowisku wiceprezydenta miasta zaczęła Jolanta Kaźmierczak – 15 lipca. 27 lipca z kolei w ratuszu zaczęła pracować Krystyna Stachowska.

W końcu przyszła pora na trzeciego, ostatniego wiceprezydenta Rzeszowa – Dariusza Urbanika, który fotel wiceprezydenta objął w poniedziałek, 9 sierpnia. Urbanik ma 52 lata, skończył Politechnikę Rzeszowską, przez ostatnie 27 lat pracował w branży budowlanej.

Dariusz Urbanik w ratuszu będzie odpowiedzialny za inwestycje, budownictwo i komunikację, przez ostatnie cztery lata był dyrektorem technicznym w podkarpackim oddziale firmy Strabag, pracował też wcześniej w innym dużym koncernie – Skanska. 

– Jest moim przyjacielem z piaskownicy z osiedla Kmity. Rzeszów ma w sercu – mówił 7 lipca prezydent Fijołek o Dariuszu Urbaniku. 

W imieniu Konrada Fijołka, nowego wiceprezydenta w ratuszu w poniedziałek przywitały Krystyna Stachowska i Jolanta Kaźmierczak. Stachowska w ratuszu zajmuje się edukacją, pomocą społeczną i promocją, Kaźmierczak – nieruchomościami i gospodarką komunalną.

– Postawiłem na profesjonalistów, ludzi, którzy sprawdzili się w swoich dotychczasowych branżach. Mają wiele doświadczeń i umiejętności, które przydadzą się w nowoczesnym zarządzaniu miastem – mówił na oficjalnej prezentacji wiceprezydentów Konrad Fijołek.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama