Zdjęcie: Pixabay

Prokuratura apeluje do świadków podpalenia się przez 56-letniego bezdomnego, by zgłaszali się do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie 

Jak już informowaliśmy, 24 sierpnia br. mężczyzna podpalił się w drzewie (część pnia jest pusta), które rośnie na przeciwko siedziby podkarpackiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia przy ul. Zamkowej w Rzeszowie.

Mężczyzna z licznymi poparzeniami ciała trafił do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 przy ul. Lwowskiej, gdzie po kilku godzinach, niestety, zmarł. Policjanci ustalili, że ofiarą jest 56-letni bezdomny, który w ostatnim czasie przebywał na terenie Rzeszowa. 

Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu mężczyzny był wstrząs poparzeniowy wywołany działaniem ognia. Śledztwo pod kątem nakłaniania bezdomnego do samobójstwa wszczęła Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. Na razie nic jednak nie wskazuje, by do śmierci bezdomnego przyczyniły się osoby trzecie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Osoby które były świadkami zdarzenia lub posiadają wiedzę na temat pożaru, proszone są o zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie – poinformował w poniedziałek Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Można się kontaktować z dyżurnym rzeszowskiej KMP pod numerem alarmowym, tel. 997. 

Zdjęcie: Joanna / Czytelniczka Rzeszów News

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama