Zdjęcie: D. Lasociński / Materiały prasowe

1 lipca Ryanair wznowił loty do Wielkiej Brytanii oraz Irlandii z Portu Lotniczego w Jasionce. W środę wystartowały pierwsze samoloty do Londynu i Manchesteru. W kolejnych dniach ruszą połączenia do Bristolu, East Midlands i Dublina.

Wznawiane połączenia od lat cieszą się ogromną popularnością – twierdzi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”. – Od czasu „zamrożenia” międzynarodowych połączeń lotniczych tysiące ludzi nie mogło powrócić do swoich miejsc pracy na Wyspach czy wylecieć na zaplanowany urlop w Polsce. Teraz staje się to możliwe.

– Jesteśmy w pełni gotowi do wznowienia lotów, tak aby podróże znowu odbywały się sprawnie a przede wszystkim bezpiecznie – zapewnia Hamryszczak. 

Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety na podróż z Polski w lipcu i w sierpniu już od 69 zł. Rezerwacja biletów w promocyjnych cenach trwa do poniedziałku (6 lipca) na ryanair.com.

– Nasz rozkład z Rzeszowa na lato 2020 będzie liczył 5 kierunków. Jesteśmy przekonani, że przewiezienie tysięcy pasażerów pobudzi gospodarkę w regionie i pomoże uratować tak wiele lokalnych miejsc pracy – mówi Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanaira w Europie Środkowo-Wschodniej i na Bałkanach.

Ryanair, który wznowił połączenia po prawie 4-miesięcznej przerwie, ze względów epidemiologicznych, zachęca pasażerów do ograniczenia liczby przewożonych bagaży rejestrowanych. Dodatkowo, rekomenduje korzystanie z odprawy online oraz zapisanie karty pokładowej w smartfonie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Każdy posiadacz biletu po wejściu do terminalu będzie poddany bezdotykowemu pomiarowi temperatury ciała. W terminalu oraz samolocie pasażerowie zobowiązani są do ustaw i nosa, np. maseczką lub chustą.

Wszystkie samoloty Ryanaira są wyposażone w filtry powietrza HEPA a powierzchnie wewnętrzne samolotów są dezynfekowane. Przedstawiciele lotniska apelują również do utrzymywania minimum 1,5-metrowego dystansu w terminalu.

Aktualnie z lotniska w Jasionce dwa razy dziennie – rano i wieczorem – odlatują samoloty do Warszawy, a raz w tygodniu, w sobotnie popołudnie do Gdańska. Od 3 lipca wystartują również letnie połączenia sezonowe do Zadaru, Barcelony, Salonik i Burgas.

Trwają rozmowy odnośnie terminu ponownego uruchomienia lotów z Rzeszowa do Monachium przez niemiecką Lufthansę. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama