Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Ratusz nie zwalnia tempa w utrudnianiu życia kierowcom, którzy wykorzystują każdy skrawek do parkowania. Donice z kwiatami w środę postawiono wzdłuż ulicy Króla Kazimierza w Rzeszowie.  

Jak informowaliśmy w środę, na ulicy Jana III Sobieskiego montowane są słupki, które uniemożliwią parkowanie w miejscach niedozwolonych, z kolei na ulicach Króla Kazimierza i Słowackiego obniżane są krawężniki przy przejściach dla pieszych. 

W środę, jak poinformował Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, przy ul. Króla Kazimierza, w sąsiedztwie skweru Górskiego, Zarząd Zieleni Miejskiej ustawił donice, w których posadzone zostały m.in. begonie.

– Ustawienie tych donic to kolejny efekt sobotniego spaceru, podczas którego wspólnie z mieszkańcami, urzędnikami oraz Społecznym Rzecznikiem Pieszych oglądałem miejsca, w których nielegalnie parkują samochody – zakomunikował Konrad Fijołek. 

– Jednym z takich miejsc jest właśnie ulica Króla Kazimierza. Donice zabezpieczą jej część przed nielegalnym parkowaniem. Takie samo rozwiązanie zastosowaliśmy na terenie tuż przy skrzyżowaniu ulic Słowackiego z Króla Kazimierza – przypomniał prezydent. 

Nie wszystkim jednak podoba się taka walka z nielegalnym parkowaniem. – Aby czegoś od społeczeństwa wymagać lub mu nakazać, musi się stworzyć alternatywę. W tym przypadku dodatkowe miejsca parkingowe – komentują internauci. 

– Był kiedyś projekt wybudowania parkingów piętrowych. Od pewnego czasu na ten temat cisza. Może najpierw parkingi, a potem zamykajmy ulice, chodniki – proponują internauci. Inni mieszkańcy przyklaskują jednak Konradowi Fijołkowi.  

“Czyli da się szybko i sprawnie działać dla obywateli – bez wniosków, podań, wnioseczków”, “Jeszcze Straż Miejska żeby zaczęła działać i eliminować przypadki nieprzepisowego parkowania, tak jak robi to na przykład SM w Krakowie” – komentują internauci. 

Konrad Fijołek zapowiedział, że w tym tygodniu donice z kwiatami pojawią się także na placu Wolności. – Chodzi o część placu od strony skrzyżowania ulic Jana III Sobieskiego z Gałęzowskiego – precyzuje prezydent Rzeszowa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: