Zdjęcie: Youtube.com / Łukasz

Ratusz zmienił decyzję. Kolejne modernizacje sygnalizacji świetlnych na rzeszowskich skrzyżowaniach będą prowadzone od wieczora. Ale kierowcy twierdzą, że drogowcy po już przeprowadzonych pracach wcale nie ułatwili im życia. 

Pamiętacie zeszły wtorek 17 kwietnia? Też ugrzęźliście w gigantycznych korkach? Pamiętacie reakcję polityków PiS, którzy zapowiedzieli, że ratusz będą chcieli rozliczyć, jak to się stało, że kierowców nie poinformowano z wyprzedzeniem o utrudnieniach w ruchu? Jakby tego było mało, to policjanci, którzy kierowali wówczas ruchem, też „grzeszyli”

Ubiegłotygodniowy paraliż na ulicach Rzeszowa był efektem wymiany na skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy, Kwiatkowskiego i Podwisłocze sterowników sygnalizacji świetlnej i montowania nowych kamer. Kierowcy twierdzą jednak, że robota drogowców pogorszyła jazdę.

„Światła zostały ustawione pod takim kątem, że są bardzo słabo widoczne (szczególnie w słoneczny dzień) z kilkudziesięciu metrów. Dopiero, jak się pod nie podjeżdża, to dobrze widać, jaki kolor się świeci. Tak jest, jadąc od strony zapory” – napisał do nas Paweł, Czytelnik Rzeszów News. 

Ratusz zapewnia, że w ustawieniach świateł niczego nie zmieniał. – Ale sprawdzimy to jeszcze raz. Jeżeli okaże się, że są problemy, to wprowadzimy korekty w ustawieniach – obiecuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Ratusz zapowiadał, że w najbliższy wtorek (24 kwietnia) podobne prace będą prowadzone na kolejnym skrzyżowaniu, tym razem na ulicach Wyzwolenia, Maczka i Lubelskiej. Okazuje się, że ten termin został przesunięty, ale co najważniejsze, roboty nie będą już prowadzone w ciągu dnia, by uniknąć kolejnego paraliżu na drogach. 

Advertisement

Na tym skrzyżowaniu prace zaplanowano w dniach 15-17 maja (wtorek, środa, czwartek). – I będą one prowadzone od godzin wieczornych i przez całą noc. Prace rozłożone są na kilka dni właśnie po to, by w ciągu dnia nie było korków – wyjaśnia Maciej Chłodnicki.

Jeszcze wcześniej, bo w dniach 11-13 maja (piątek, sobota, niedziela), sterowniki sygnalizacji i montowanie nowych kamer odbywać się będzie na skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy – Dąbrowskiego –  Podkarpacka. Tam również drogowcy będą pracowali od wieczora przez całą noc.

Identyczny schemat organizacyjny będzie obowiązywał podczas prac na dwóch innych skrzyżowaniach: Powstańców Warszawy – Rejtana – Sikorskiego oraz Krakowska – Okulickiego. W tych przypadkach dokładne terminy prac nie zostały jeszcze ustalone. 

Od 27 kwietnia do 4 maja zmiany w działaniu sygnalizacji świetlnej zostaną przeprowadzone na Placu Śreniawitów. Stanie się to przy okazji remontu nawierzchni. W tych dniach Plac będzie całkowicie wyłączony z ruchu. O objazdach i zmianach w rozkładzie jazdy autobusów MPK możecie przeczytać TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama