Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Rzeszowscy policjanci pojawili się w środę rano w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie, gdzie rozpoczęła się druga tura mediacji dyrekcji placówki ze związkami zawodowymi. 

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, w szpitalu na ulicy Lwowskiej pojawili się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

– Dyrektor dowiedział się nieoficjalnie, że do Rzeszowa przyjadą pracownicy szpitala z Przemyśla, którzy przed naszą placówką mają urządzić pikietę i solidaryzować się ze związkowcami – mówią nasze szpitalne źródła. 

Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie, potwierdza, że w szpitalu pojawili się funkcjonariusze. – Sprawdzali, czy emocje biorą górę – mówi Szeląg. 

Z pierwszych informacji wynikało, że policjantów wezwał dyrektor KSW nr 2 Krzysztof Bałata. Policja twierdzi jednak, że funkcjonariusze przyjechali „standardowo”. Pracownicy, którzy pojawili się w szpitalu, przeszli do małej auli, gdzie wyczekują na finał rozmów. 

Dzisiaj o godz. 9:00 rozpoczęła się druga tura mediacji siedmiu związków zawodowych KSW nr 2 z dyrektorem Krzysztofem Bałatą na temat wzrostu wynagrodzeń dla pracowników szpitala (z wyjątkiem lekarzy). Związkowcy domagają się podwyżek w wysokości 500 zł brutto w dwóch ratach po 250 zł.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podczas pierwszej tury mediacji, w których uczestniczy przedstawiciel Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, dyrekcja szpitala i zarząd województwa podkarpackiego zaproponowali dla załogi 400 zł podwyżki w trzech ratach: 150 zł od września br., kolejne 150 zł od marca 2019 r. i kolejne 100 zł od stycznia 2020 roku.

Związkowcy tych propozycji nie przyjęli, mediacje przerwali. Władze Podkarpacia we wtorek zadeklarowały, że są gotowe zwiększyć wysokość proponowanej podwyżki

Do tematu wrócimy. 

Fot. Sebastian Fiedorek / Rzeszów News. Na zdjęciu Krzysztof Bałata, dyrektor KSW nr 2

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama