Świat klocków Lego, projekcje ukochanych polskich dobranocek, występ Alicji Regi, wesołe miasteczko i szczudlarz z balonami, konkursy z nagrodami – to tylko część atrakcji w Rzeszowie z okazji Dnia Dziecka.

Atrakcje w Dzień Dziecka przygotowały rzeszowskie galerie handlowe, hipermarkety i Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Poszczególne wydarzenia odbędą się w sobotę i niedzielę (30 i 31 maja), oraz w poniedziałek (1 czerwca).

Millenium Hall

W galerii Millenium Hall przy al. Kopisto w weekend odbędzie się „Świat klocków Lego”. Na wszystkie dzieci i młodzież czeka niezwykły świat klocków Lego.

Wśród atrakcji konkursy z nagrodami, budowanie makiet, zabawy klockami, podświetlana wystawa, plac zabaw Lego Duplo dla najmłodszych, stoiska robotyczne i inne niespodzianki prosto z krainy klocków Lego.

Dodatkowo popcorn, wata cukrowa, dmuchany plac zabaw, warsztaty projektowania klocków, malowanie twarzy, zabawy z animatorkami oraz wiele innych atrakcji. 1 czerwca odbędzie się dla drużyn szkolnych Turniej laserowego paintballa. Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe na www.milleniumhall.pl

Dodatkowo w dniach 30 maja – 1 czerwca odbędzie się Akcja Rabatowa na asortyment Dziecięcy. Wszystkie promocje dostępne są TUTAJ.

Alicja Rega w Plazie

W Centrum Handlowym Plaza atrakcje z okazji Dni Dziecka odbędą się w sobotę i niedzielę od godz. 12:00 do 18:00.

Głównym punktem pierwszego dnia będzie przedstawienie „Czerwony Kapturek” w wykonaniu aktorów Teatru „LALKA” z Warszawy (Od godz. 16:00 do 17:00) oraz koncert dziecięcej Grupy Artystycznej z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie (Od 15:00 do 16:00).

Wcześniej animacje muzyczne i konkurs piosenki (od 14:30 do 15:00) oraz „Figle Migle” z klaunem iluzjonistą (od 14:00 do 14:30) i konkursy, animacje, czytanie bajek, malowanie buzi, stoisko plastyczne (od 12:00 do 14:00).

Imprezę w sobotę zakończy program artystyczny „Dzieci – Mamom” w wykonaniu zespołów artystycznych Spółdzielczego Osiedlowego Domu Kultury Nowe Miasto oraz dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Społecznych nr 2 w Rzeszowie (od 17:00 do 18:00).

Oprócz dziecięcych występów artystycznych, Plaza przygotowała dla mam również inne atrakcje, m.in. pokazy makijażu, zabiegi i konsultacje kosmetyczne.

W niedzielę od godz. 12:00 na najmłodszych czekać będzie Cyrkowe show z Clownami i pokazami żonglerki, hula-hop, iluzji oraz zabawy z pieskiem, króliczkiem i legwanem zielonym.

Na scenie w atrium Plazy ze specjalnym program z okazji Dnia Mamy od godz. 15:00 do 15:30 wystąpią dzieci z Przedszkola Publicznego nr 13 w Rzeszowie.

Swój program artystyczny zaprezentują także uczniowie Szkoły Muzyki Rozrywkowej Pro Musica – od godz. 15:30 do 16:00.

Główną atrakcją drugiej części Dnia Matki i Dziecka będzie koncert przebojów piosenki dziecięcej w wykonaniu 12-letniej Alicji Regi – zwyciężczyni programu „Mali Giganci” w TVN „Mali Giganci”. Towarzyszyć jej będzie Grupa Artystyczna z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Początek o godz. 16:45 Od 17:30 do 18:00 gry, konkursy, zabawy z animatorką.

Przez cały dzień mini wesołe miasteczko i szczudlarz z balonami.

Galeria Rzeszów

Galeria Rzeszów przygotowała w sobotę i niedzielę Piracki Dzień Dziecka od godz. 12:00 do 18:00. W programie bezpłatny: dmuchany statek piracki, dmuchana mega zjeżdżalnia, pirackie palmy i skrzynie ze skarbami oraz konkursy w poszukiwanie skarbów i tajemniczych wysp.

Ponadto zabawy pirackie z nagrodami, zabawy podróżnicze, malowanie twarzy, występy taneczne małych piratów. Dla wszystkich bezpłatna wata cukrowa i popcorn.

Hawajska atmosfera w Auchan

Hawajskie kwiaty, tradycyjne spódniczki czy egzotyczne rybki – te i wiele innych pamiątek własnoręcznie wykonają najmłodsi, którzy w sobotę odwiedzą Centrum Handlowe Auchan Krasne k. Rzeszowa.

Maluchy nauczą się także tradycyjnego tańca hula, wezmą udział w licznych konkursach z nagrodami i zasiądą przed sceną teatralną. Dzieci odkryją sekrety Hawajów, a podczas kreatywnych warsztatów stworzą m.in. typowe dla tej wyspy kwiatowe girlandy czy spódniczki.

Każdy będzie mógł także wziąć udział w nauce tradycyjnego tańca Hula, który polega na obrazowaniu dłońmi i ciałem historii zawartej w pieśni.

Advertisement

Na uczestników czeka też wiele ciekawych zabaw i konkursów. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił w połowie egzotycznych rybek, które następnie będą mogły dowolnie udekorować za pomocą kolorowych farbek, a także w tematycznych konkursach sprawnościowych.

Na miłośników słodkości czeka natomiast prawdziwa piniata, skrywająca w swoim wnętrzu wiele niespodzianek.

Oprócz udziału w hawajskich atrakcjach maluchy będą mogły także zasiąść przed sceną teatralną, na której zaprezentowany zostanie spektakl „Cztery mile za piec”. Widzowie sprawdzą, czy małej Zosi uda się odnaleźć zagubioną lalkę Petronelę.

W animacjach będzie można wziąć udział od godz. 14:00 do 17:00. Spektakl zaprezentowany zostanie dwukrotnie – o godz. 13:00 i 17:00. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Nowy Świat

Galeria Nowy Świat zaprasza w sobotę i niedzielę wszystkie dzieci do „Świata Dinozaurów”. W programie Wystawa Dinozaurów i Świata Prehistorycznego z naturalnej wielkości modelami dinozaurów, dioramą oraz innymi eksponatami prezentującymi świat przed milionami lat.

Zaaranżowane zostanie także Stanowisko Młodego Odkrywcy z piaskownicą i „szkieletem” dinozaura do odkopania.

Ponadto kolorowy plac zabaw dla najmłodszych – dmuchańce i zjeżdżalnie, malowanie buziek i tatuaży, bezpłatna wata cukrowa, oraz Mini Koło Fortuny, występy dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domku Kultury, gry i zabawy z animatorami, konkursy z nagrodami

W niedzielę o godz. 12:00 odbędzie się finał Konkursu „Dinozaury Powracają” podczas którego nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu.

Wystawa Świata Prehistorycznego zostanie otwarta w sobotę godz. 10:00. Istnieje możliwość zwiedzania wystawy z przewodnikiem (od 30 maja do 3 czerwca). Rezerwacja pod numerem telefonu: (17) 717 90 06.

Księgarnia Matras

Najmłodszych zaprasza w sobotę od 13:00 do 19:00 do Millenium Hall i galerii Nowy Świat księgarnia Matras. Czytane będą najciekawsze bajki i opowiadania, a animatorzy zachęcą do wspólnej zabawy przy grach edukacyjnych.

– Dzień Dziecka to znakomita okazja do promocji czytania, jako atrakcyjnego i rozwijającego sposobu spędzania rodzinnego czasu – powiedziała Jolanta Liżewska-Zyzek, dyrektor marketingu Matras.

Zainteresowane dzieci mogą wziąć udział w kalamburach literackich oraz tworzeniu ilustracji do ulubionych książek. Na wszystkich najmłodszych będą czekać słodkie niespodzianki, a w CH Nowy Świat dodatkowa atrakcja w postaci możliwości pomalowania twarzy i przeistoczenia się w postać z ulubionej bajki.

Wstęp wolny.

Tesco

W niedzielę do hipermarketu Tesco przy al. Powstańców Warszawy zaprasza Fundacja Tesco Dzieciom. Na pasażu dla najmłodszych klientów Tesco przygotowano liczne atrakcje – konkursy z nagrodami, możliwość zadawania konkursowych pytań przez sklepowy radiowęzeł, obejrzenie wozu strażackiego i warsztaty z pierwszej pomocy.

Gry i zabawy trwać będą w niedzielę w godzinach od 11:00 do 15:00.

– Tuż przed Dniem Dziecka chcemy dać odrobinę radości i dobrej zabawy naszym najmłodszym, najcenniejszym klientom. A przy okazji wspólnego świętowania, będziemy mogli pomóc tym, którzy naszego wsparcia szczególnie potrzebują – mówi Agata Bliźniak, kierownik Kas Społecznik Tesco w Rzeszowie.

Podczas Dnia Dziecka w Tesco przy kasach będą ustawione puszki, do których można wrzucić pieniądze. Będą przeznaczone na dofinansowanie obiadów dla dzieci ze świetlic.

Muzeum Dobranocek

W Muzeum Dobranocek w niedzielę będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Dziecka. Od godz. 10:00 do 17:00 na zwiedzających będą czekały projekcje ukochanych polskich dobranocek, panele aktywności twórczej – na których będzie można narysować swoich ulubionych bajkowych bohaterów, kolorowanki dla najmłodszych, a opiekunowie w tym czasie będą mieli możliwość obejrzenia wystawy „Stefan Szwakopf – mistrz animacji. Wystawa retrospektywna”.

O godz. 13:00 odbędzie się pokaz bajek z kultowego projektora „Ania”. Tradycyjnie muzeum zaprasza do robienia pamiątkowych zdjęć. Wstęp do muzeum dla dzieci bezpłatny, dorośli – 7 zł od osoby.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama