Zdjęcie: Materiały organizatorów

„Opowieści o stworzeniu świata” to muzyczno-teatralna opowieść o powstaniu Ziemi i ludzi, ukazująca mity i wierzenia z różnych kultur: słowiańskiej, afrykańskiej, oceanicznej i hinduskiej, którą będzie można zobaczyć na rzeszowskich bulwarach w wykonaniu Emilii Raiter.

Emilia Raiter w ramach trwającego w dniach 22-25 czerwca Wschodu Kultury Europejskiego Stadionu Kultury szerokiej publiczności zaprezentuje „Opowieści o stworzeniu świata” w klubie festiwalowym w czwartek (22 czerwca) o godz. 17:00.

A czym jest ta historia? To muzyczno-teatralna opowieść o powstaniu Ziemi i ludzi, ukazująca mity i wierzenia z różnych kultur: słowiańskiej, afrykańskiej, oceanicznej i hinduskiej.

Emilia Raiter tworzy spektakle narracyjno-muzyczne i koncerty teatralizowane, w których grając na harfie opowiada historie – zasłyszane, przeczytane, wydumane. Ma ku temu podstawy, ponieważ jest  absolwentką Akademii Praktyk Teatralnych oraz kończy studia na Akademii Muzycznej. Jej  wielką pasją jest muzyka dawna i harfy historyczne – z dwoma i trzema rzędami strun.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dla rzeszowskiej publiczności wystąpi z Sebastianem Pikulą, który zagra na mandolinie, lirze korbowej, trąbce i skrzypcach.

Szczegółowy program ESK 2017 możecie zobaczyć TUTAJ. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama