Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Kasia Lins
Reklama

Polska wokalistka Kasia Lins i białoruska artystka Palina wystąpią w duecie podczas Koncertu Głównego Europejskiego Stadionu Kultury 2024 w Rzeszowie.

To trzeci, przedostatni kolektyw muzyczny czternastej już edycji ESK. Koncert Główny odbędzie się 21 czerwca w Parku Sybiraków. Jego znakiem rozpoznawczym są wspomniane kolektywy muzyczne z udziałem polskich i zagranicznych artystów. 

Koncert Główny ESK 2024 otworzy Kathia. Wcześniej informowaliśmy o dwóch kolektywach: pierwszym był raper L.U.C. ze swoją orkiestrą Rebel Babel, który scenę będzie dzielił z ukraińską grupą Antytila, drugim – Tomasz Makowiecki i Lubomyr Melnyk

Grafika: materiały Estrady Rzeszowskiej

W poniedziałek, 3 czerwca, Estrada Rzeszowska ujawniła trzeci kolektyw. To Kasia Lins i Palina. Lins porusza się muzycznie wokół popu alternatywnego. Popularność przyniosła jej pierwsza wydana w Polsce w 2018 roku płyta „Wiersz ostatni”.

W grudniu 2020 Lins została laureatką Nagrody Artystycznej miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. W 2021 roku doceniono kolejną jej płytę „Moja wina” – nominacją do Fryderyka  w kategorii Album Roku Pop Alternatywny i do nagrody O!Lśnienia Onetu.

Również najnowszy album artystki – „Omen” został nominowany do Fryderyków, aż w trzech kategoriach: Album Roku Indie Pop, Artystka Roku i Teledysk Roku. Muzykę, koncerty oraz klipy Kasi Lins charakteryzuje wyjątkowy, kinematograficzny nastrój. 

Wokalistkę rzeszowska publiczność zna z festiwalu Tony, na którym wystąpiła w 2021 roku.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!
Fot. Materiały artystki. Na zdjęciu Palina

Palina zaś to artystka pochodzenia białoruskiego, która śpiewa w czterech językach: białoruskim, rosyjskim, ukraińskim oraz francuskim. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 2011 i od tego czasu wydała cztery albumy. W 2018 r. była finalistką X-Factor na Ukrainie.

Twórczość Paliny bardzo szybko zyskała duże grono słuchaczy. Jej piosenki odsłuchano ponad 50 mln razy i zyskały dużą popularność na Instagramie oraz TikToku. Palina tworzy muzykę będąca połączeniem popu, breakbeat’u, muzyki elektronicznej, jazzu i bluesa.

Palina od kilku lat mieszka w Krakowie. 

ESK 2024 w dniach 21-23 czerwca

Estrada Rzeszowska za tydzień poda czwarty, a zarazem ostatni kolektyw muzyczny Koncertu Głównego ESK 2024. Festiwal odbędzie się w dniach 21-23 czerwca. Organizuje go Narodowe Centrum Kultury wspólnie z miastem Rzeszów i Estradą Rzeszowską.

Rzeszów News jest patronem ESK, który w tym roku odbędzie się po raz czternasty. Szczegóły festiwalu można też śledzić na stronie: stadionkultury.pl. Wszystkie wydarzenia związane z ESK będą bezpłatne. 

Europejski Stadion Kultury jest rzeszowską odsłoną Wschodu Kultury, który Narodowe Centrum Kultury organizuje jeszcze z Białymstokiem i Lublinem. 

Grafika: materiały Estrady Rzeszowskiej

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama