Fot. Maciej Brzana / Rzeszów News. Na zdjęciu Ewa Leniart
Reklama

Potwierdziły się nieoficjalne informacje Rzeszów News. Ewa Leniart ponownie będzie wojewodą podkarpackim. 

Ewa Leniart najpóźniej w poniedziałek, 13 stycznia, obejmie stanowisko wojewody. Leniart obecnie jest posłem PiS. W najbliższą niedzielę, 12 stycznia, w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie o godz. 11:00 odbędzie się świąteczno-noworoczne spotkanie opłatkowe regionalnych działaczy PiS. Być może pojawi się na nim ktoś z kierownictwa PiS.

To właśnie na tym spotkaniu Ewa Leniart ma występować już w charakterze wojewody. – Decyzja, że Ewa Leniart będzie ponownie wojewodą już zapadła. Pozostaje już tylko dokładnie ustalić, kiedy obejmie obowiązki. To kwestia kilku dni – usłyszeliśmy w czwartek w naszych źródłach w PiS. Niedługo później dotarła do nas oficjalna informacja. 

– W piątek, 10 stycznia, Ewa Leniart zostanie powołana na stanowisko wojewody. W poniedziałek zaś formalnie obejmie funkcję – potwierdził nam Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS.  

O tym, że taki scenariusz będzie zrealizowany ujawniliśmy ponad miesiąc po wyborach parlamentarnych, które odbyły się 13 października 2019 roku. Ewa Leniart startowała do Sejmu z drugiego miejsca rzeszowskiej listy PiS, zdobyła ponad 36 tysięcy głosów. 

24 października ub. r. Leniart złożyła rezygnację z funkcji wojewody podkarpackiego, a 11 listopada została odwołana przez premiera Mateusza Morawieckiego. To jednak nie zamknęło spekulacji, czy Ewa Leniart pozostanie w Sejmie. 12 listopada nowo wybrani posłowie złożyli ślubowanie, wśród nich była także Leniart. 

Jak się okazuje, jej „przygoda” z gmachem przy ul. Wiejskiej trwała raptem dwa miesiące. Obecnie pełniącym obowiązki wojewody podkarpackiego jest Lucyna Podhalicz, która wcześniej była zastępcą wojewody. Ewa Leniart ponownie zostanie wojewodą. W czwartek, 9 stycznia, chcieliśmy z nią porozmawiać. Telefonu komórkowego jednak nie odbierała.

Wojewodę powołuje premier RP na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji. Ewę Leniart w Sejmie zastąpi Andrzej Szlachta. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: